Trzy kościoły obrobione w jedną noc!

14 lutego, 2012

Policjanci poszukują złodzieja, który z kościelnych skarbonek skradł pieniądze. W jedną noc bandyta obrobił kilka kościołów, w tym w Golinie i Kawnicach. Nie wiadomo ile dokładnie pieniędzy mogło paść łupem złodzieja.

W nocy z 25 ma 26 stycznia nieznany sprawca włamał się do kościołów w Kawnicach i w Golinie. „Złodziej wszedł do środka tych świątyń, wyłamując boczne drzwi, następnie zabrał skarbonki z znajdującymi sie w środku pieniędzmi.” – mówi nam o zdarzeniu Renata Purcel-Kalus z konińskiej policji.

Nie wiadomo ile dokładnie pieniędzy mógł ukraść złodziej ze skarbonek. „To jest barbarzyństwo. Jaki chrześcijanin podniósłby rękę na kościół? Mówi się, że to bieda zmusza ludzi do złodziejstwa a to nieprawda. Nikt biedny by nie poszedł i nie włamywał się do kościoła po dwieście czy trzysta złotych. Tak po prostu nie można!” – mówią nam mieszkańcy Goliny przed jednym z kościołów.

Tej samej nocy doszło również do włamania w kościele przy ul. Jana Pawła II w Koninie, skąd skradziono 3 skarbonki z kwotą około 200 zł. Policjanci, którzy przyjechali na miejsce, na zewnątrz budynków znaleźli porzucone opróżnione już skarbonki.

„Osoby, które widziały sprawcę bądź sprawców, bądź mają jakiekolwiek informacje związane z tym zdarzeniem, proszone są o kontakt z Komendą Miejską Policji w Koninie, tel. 63 247-25-00 bądź 997. Wszystkie informacje można również przekazywać na adres mailowy anonim@konin. policja.gov.pl” – prosi o pomoc policja.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *