Upał nie był im straszny, VII edycja biegu ,,Strzałkowo-dobry kierunek”

20 czerwca, 2022

Palące słońce i wysoka temperatura nie zniechęciły uczestników VII biegów ulicznych „Strzałkowo-dobry kierunek”. Pomimo trudnych warunków w imprezie udział wzięło blisko 300 osób.

Tradycyjnie jako pierwsze wystartowały przedszkolaki, a po nich do rywalizacji przystąpili uczniowie szkół podstawowych, którzy w zależności od wieku mieli do pokonania dystans od 100 do 800 metrów. Wszyscy uczestnicy otrzymali za udział pamiątkowe medale, a najlepsi nagrody rzeczowe.

Po dzieciach przyszedł czas na biegi dorosłych. Na głównym dystansie 10 km najlepsi okazali się zawodnicy z Ukrainy, którzy zajęli całe podium. Zwycięzcą został Igor Zhelem z czasem 00:34:31, który wyprzedził Tarasa Kulai i Sergieja Szewczenko. Wśród kobiet triumfowała Alina Boszczuk (00:40:36) przed Agatą Tomczyk i Patrycją Jóźwiak. Rywalizację na 5 km wygrali Yuriy Blahodir (00:16:31) wśród panów i Marzena Siwińska (00:21:56) wśród pań. Kolejne miejsca na podium zajęli odpowiednio: Krystian Kurowski, Przemysław Kliks, Paulina Kaczmarek i Anna Paluch. Z kolei w marszu Nordic Walking zwyciężyli: Daniel Kurdubski (00:32:14) przed Grzegorzem Mądrym i Hieronimem Winiarskim oraz Małgorzata Szczudlik (00:34:16), która wyprzedziła Małgorzatę Safandowską i Anetę Binger.

W rozegranych w ramach biegu głównego Mistrzostwach Gminy Strzałkowo triumfowali: Łukasz Jędrzejewski (00:38:54) i Agnieszka Wilczewska (00:47:55). Szczegółowe wyniki znajdziecie na stronie Time4Run.

Po nagrodzeniu najlepszych biegaczy wśród wszystkich rozlosowano nagrody dodatkowe, w tym rower ufundowany przez Wójta Gminy Strzałkowo.   

Zdj. GOKiS w Strzałkowie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *