VII Dni Goliny

24 lipca, 2012

W bieżącym roku Golina obchodzi 650. lecie nadania praw miejskich. Z tej okazji 14-15 lipca z wielką pompą odbyła się siódma edycja Dni Goliny. To prawdziwe święto mieszkańców miasta i gminy. W czasie uroczystości do Parku Miejskiego licznie przybyli mieszkańcy Goliny, ale również goście z sąsiednich gmin.

Jak co roku organizatorzy dołożyli wszelkich starań by program obchodów święta Goliny był zróżnicowany. W historii golińskich obchodów wystąpiły między innymi takie gwiazdy jak: Adrianna Biedrzyńska, Eleni, Alicja Majewska, Oddział Zamknięty, Mafia, Bayer Full, Andrzej Rybiński i inni. W tym roku na Dni Goliny zaproszeni byli Cezary Żak, Artur Barciś i Halina Młynkowa.

Niestety Żak z Barcisiem, z powodu choroby jednego z nich, zmuszeni byli odwołać swój przyjazd do Goliny. Znany z telewizyjnych seriali duet zastąpił „Dyżurny Satyryk Kraju – Tadeusz Drozda”. Po jego występie burmistrz Tadeusz Nowicki zaprosił znanego satyryka na „herbatkę u Tadka”.

Tłumy pod scenę przyciągnęła Halina Młynkowa, która oprócz swoich nowych utworów zaśpiewała kilka znanych przebojów zespołu Brathanki – ze sceny można było usłyszeć między innymi „Czerwone Korale” czy też „W kinie w Lublinie”. W pierwszym dniu goście obejrzeli także pokazy walk rycerskich, przemarsz orszaku królewskiego oraz inscenizację nadania aktu lokacyjnego przez króla.

Jednym z ważniejszych punktów tego dnia był występ Ani Matlewskiej, finalistki You Can Dance. Dla golinianki był to pierwszy występ dla mieszkańców miasteczka po powrocie z telewizyjnego show.Drugi dzień święta obfitował w atrakcje dla dzieci. Gwiazdą wieczoru była grupa Żuki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *