W gminie trzeba wiele zmienić

26 września, 2010
Stefan Zieliński
Stefan Zieliński

Stefan Zieliński – nieaktywny radny, czy „człowiek dusza”
W ubiegłym tygodniu opublikowaliśmy sylwetkę pierwszej oficjalnej kandydatki na stanowisko wójta gminy Lądek. Mimo wielu spekulacji nadal nie wiadomo kto będzie jej kontrkandydatem. Już na początku roku mówiono, że poparcie PSL na stanowisko wójta otrzyma radny powiatowy Stefan Zieliński. Wiadomo jednak, że członkiem „ludowców” jest także urzędujący wójt Jerzy Kasznia. Kasznia, który od ponad 20 lat rządzi w Lądku jest zdeterminowany, by po raz kolejny podać się weryfikacji wyborczej. Co zatem będzie z Zielińskim? Radny, który dotychczas konsekwentnie odmawiał wypowiedzi na temat wyborów, tym razem nie uchylił się od rozmowy.

RADNY – SPONSOR
Stefan Zieliński jest znany w swoim środowisku głównie z tego, że pomaga finansowo różnym organizacjom i stowarzyszeniom. Z jego pomocy korzystają głównie strażacy. Wielokrotnie na naszych łamach pojawiały się podziękowania za zakup sprzętu, odzieży, czy pomoc w organizacji imprez.

„Przez tych ludzi zostałem wybrany na radnego powiatowego. Jako radny otrzymuję ponad tysiąc złotych diety, a więc czuję się być zobowiązany przekazać znaczną część tych pieniędzy dla ludzi działających na tym terenie” – mówi radny Stefan Zieliński.

Bardzo interesuje go historia regionalna i na ten cel (m.in. tablica poświęcona dr. Woropayowi, pomnik Nieznanego Żołnierza w Lądzie, pomnik na rynku w Zagórowie) chętnie przeznacza część swojej diety radnego. Jednak wsparcie trafiło nie tylko do organizacji z gminy Lądek: „Jeżeli tylko ktoś poprosi mnie o pomoc z np. Drzewiec, czy Anielewa także nie odmawiam pomocy”.

Przeciwnicy Stefana Zielińskiego mówią, że taki hojny zrobił się w ostatnim okresie. „To nieprawda! Ale nie zależy mi na pojedynczej opinii ludzi, od których nigdy nie spotkało mnie nic dobrego i którzy nigdy z własnej kieszeni nie wsparli wielu ciekawych inicjatyw. Wielu wie, ile pieniędzy wydałem na nagrody, dary i inną pomoc” – mówi radny powiatowy z Lądku.

MAŁO AKTYWNY NA SESJACH?
Inne zarzuty dotyczące działalności Stefana Zielińskiego dotyczą małej aktywności w Radzie Powiatu.

„To prawda nie odzywam się na sesjach, ale proszę zajrzeć do protokołów z komisji. Tam jestem aktywny. Tak się złożyło, że w tym czasie kiedy sprawowałem mandat radnego moja formacja rządzi powiatem. Gdybym wszystkie moje wątpliwości rozwiewał podczas sesji mogło to by być uznane za przykład nielojalności partyjnej” – mówi Stefan Zieliński i jako przykład swojej aktywności przytacza szereg inwestycji wykonanych na terenie jego okręgu wyborczego (Lądek – Zagórów) podczas ostatnich lat.

CZY BĘDZIE KANDYDOWAŁ NA WÓJTA?
Zatem czy Stefan Zieliński ma ochotę zostać wójtem Lądku?
„Powiem tak. Widzę, że tej gminie potrzeba innego spojrzenia. Ponieważ wiele osób prosi mnie bym się podjął tego zadania, nie mówię nie. Musi jednak jeszcze zaistnieć wiele czynników, bym zdecydował się na kandydowanie. Na dziś jestem gotów podjąć się tego wyzwania” – mówi Stefan Zieliński.

Radny powiatowy uważa, że poparcie jakim dysponuje uprawnia go do skutecznej walki. Dobrze jednak wypowiada się o jedynej oficjalnie zgłoszonej konkurentce Arlecie Pleśniak: „To bardzo dobry działacz samorządowy. Z niesmakiem odbierałem jej walkę z wójtem Lądku. Uważam, że gmina ma tak niewielu ludzi ambitnych, nieustępliwych, a przy tym dobrze przygotowanych do pracy w samorządzie, że błędem było zmuszenie jej do rezygnacji z funkcji radnej. Przez wiele osób, sposób, w jaki tego dokonano mógł zostać oceniony jako brak poszanowania dla prawa. To wszystko musi budzić mój sprzeciw. Inne miasta tego nie zrobiły, w podobnych przypadkach i nikt nie robi z tego powodu tragedii” – mówi Zieliński.

Nie chce jednak wypowiadać się na temat obecnego wójta. „Pan Jerzy Kasznia już bardzo długo rządzi Lądkiem. Najprawdziwszej oceny jego pracy dokonują wyborcy. Dotychczasowy wójt cieszył się poparcie przez kilka kadencji. Startując w tych wyborach zapewne liczy na takie samo zaufanie jak dotychczas” – kończy radny powiatowy.

 1. Panie radny Zieliński, mam nadzieję, że będzie Pan startował na wójta, albo chociażby na radnego powiatu. Szkoda że tak mało naszych społecznych działaczy tak naprawdę pomaga ludziom. Dobrze że pan pomaga i zawsze można na pana liczyć. Dziękujemy za chodnik w Lądzie!

 2. Dla porządku proszę o informację z IPN,przed wyborami, by nie powtórzyła się historia p.Kaszni.

 3. Zieliński wiele ofiarował swojej gminie. Mam na uwadzę to, że wiele imprez odbywających się na terenie gminy sponsorował w przeciwieństwie do Wójta i innych radnych co grosza nie dale z kieszeni. Pomnik to jego pomysł i ofiara.

 4. do Lądkowiaka;
  człowieku co ty bredzisz… Zieliński bezinteresownie z własnej kieszeni dla Gminy nie zrobił nic, cały sponsoring odlicza sobie od podatku. Brał ciężkie pieniądze przez kilka lat, które przysługiwały „Wspólnocie” w Lądzie z tytułu dopłat do łak. Kto zna p. Zielińskiego to wie. że on nic nie robi za darmo.

 5. suseł,chyba masz rację,też o tym słyszałem i nie tylko to.Przyznać trzeba,że stara się dobrze zaistnieć ale na wójta nie startuje.Dlaczego?

 6. Lądkowiak widzę, że na wszystkich się uwziąłeś (oprócz p. Kaszni) 🙂
  Jak widać, Pan Zieliński popiera Panią Arletę Pleśniak i już Lądkowiakowi się to nie podoba 🙂

 7. serdecznie przepraszam (to ja chyba uwzięłam się na Lądkowiaka :-)) Chodziło mi o susła 🙂

 8. do politycznie poprawna;
  Na nikogo się nie uwziąłem, stwierdzam jedynie fakty, najwyraźniej nie oczywiste dla wszystkich. Popieram p. Arletę, mam bardzo dobre zdanie o Pani Pleśniak. Co reprezentuje sobą p. Kasznia, każdy wie. Jeśli chodzi o p. Zielińskiego, to on już rządził naszą gminą, bo był przecież społecznym zastępcą p. Kaszni i to za jego rządów zlikwidowano przedszkole w Lądzie, a wczesniej nie wspomógł Straży w Lądzie by jej nie rozwiązano.

 9. a to oficjalnie PRZEPRASZAM Cię suseł – widać źle zrozumiałam Twoją wypowiedź – przyznaję się do błędu

 10. Wredne psy do władzy się pchają.Takie bzdety jak piszecie to do kabaretu.Pleśniak-a kto to jest?

 11. Drogi Lądkowiaku – jak nie podoba się kandydatka – masz prawo tak myśleć, to normalnie na Nią nie głosuj i przestań wypisywać głupie teksty świadczące o braku szacunku do jej osoby. Wredne psy? Póki co najwięcej szczekasz Ty i wypisujesz teksty napełnione negatywnymi emocjami. Jeśli Pani Arleta jest dla Ciebie nikim i nic dobrego nie zrobiła, możesz głosować na kogo innego. Proste

 12. do Lądkowiaka; najwyrażniej nie jesteś „Lądkowiakiem” skoro nie wiesz kto to p. Plesniak,a jeśli nie wiesz to się nie wypowiadaj, widocznie wiesz dużoooo o p. Zielińskim, ale on nie mieszka na terenie gminy Lądek, a może tego nie wiesz?

 13. Obecny wójt bez szans!Pan Zieliński nie startuje-dobrze robi.Pani PLESNIAK odpowiednia kandydatka i na Nią będziemy głosować !!!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *