W rocznicę wolnych wyborów

4 czerwca, 2014

W rocznicę wolnych wyborówUczniowie słupeckich szkół, przy Pomniku Niepodległości wspominali 4 czerwca 1989 roku. W rocznicę pierwszych, „prawie” wolnych wyborów do sejmu i senatu na słupeckim rynku padło kilka ważnych deklaracji młodego pokolenia.

„My uczniowie słupeckich szkół nie braliśmy bezpośredniego udziału w tych wyborach, ale wywarły one duże znaczenie na nasze życie, na to gdzie jesteśmy i kim jesteśmy dziś. 4 czerwca 1989 roku rozpoczął się proces odbudowy naszej Ojczyzny pod skrzydłami orła, ale orła w koronie. Dziś musimy sobie postawić pytanie: Czy potrafię docenić to, że żyję w wolnej Polsce? Czy rozumiem, iż w każdym czasie, na właściwy sposób odpowiadam za losy mojej Ojczyzny? Historia pokazuje, że potrafimy wszyscy razem, mimo swoich poglądów i własnych interesów działać w imię wspólnoty i wolności – ramię w ramię. Musimy nauczyć się działać dla naszej Ojczyzny, aby trwała dumna, potężna i wielka jak orzeł w locie” – powiedział w imieniu słupeckiej młodzieży Kamil Świątek, przewodniczący Samorządu Uczniowskiego Liceum Ogólnokształcącego.

Obszerna relacja z 4 czerwcowej manifestacji w najbliższym (10.06) wydaniu Gazety Słupeckiej.

  1. Tak,tak macie racje wywarły olbrzymi wpływ na wasze życie.Z tytułem mgr lub mgr inż wyjazd na zachód kible szorować i gary pucować.Szybko te poglądy wówczas zmienicie oj bardzo szybko

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *