W stanie nietrzeźwości spowodował dwie kolizje

24 marca, 2023

Wczoraj (22.03) o godzinie 16:45 policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego obsługiwali na ulicy Daszyńskiego we Wrześni kolizję. Z wstępnych ustaleń wynikało, że kierujący Oplem Vectra podczas włączania się do ruchu nie ustąpił pierwszeństwa kierującemu Oplem Astra.

19-latek jak się okazało był w stanie nietrzeźwości z wynikiem 0,46 mg/l i jego stężenie z kolejnymi badaniami miało tendencje rosnącą. W trakcie obsługi tego zdarzenia u dyżurnego stawił się właściciel pojazdu, w którego 30 minut wcześniej na tej samej ulicy też uderzył kierowca Opla.

Tym razem mieszkaniec powiatu słupeckiego nie zachował bezpiecznego odstępu i doprowadził do zderzenia z Peugeotem 607. Policjanci z wrzesińskiej drogówki z uwagi na dość nielogiczne zachowanie 19-latka postanowili zabrać go do Szpitala Powiatowego celem pobrania krwi na ewentualną weryfikację czy też nie prowadził pod wpływem narkotyków.

Kierowca Opla odpowie przed sądem za spowodowanie dwóch kolizji, w których na szczęście nikt nie ucierpiał oraz za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości. Opel Vectra został przetransportowany na policyjny parking a mężczyźnie zostało zatrzymane prawo jazdy.

KPP Września

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *