Walczą o lepsze jutro dla małego Marcelka

19 stycznia, 2021

3-letni Marcel z Piotrowic od urodzenia cierpi na wodogłowie. Mimo swojego wieku jest bardzo dzielny i walczy z chorobą. Rodzice nazywają go ,,Siłaczem”. Niedawno w internecie ruszyła zbiórka na jego leczenie.

Marcelek urodził się 25 stycznia 2018 r. w Poznaniu. W ciąży wszystko przebiegało prawidłowo, aż do 32 tygodnia. Doktor zauważył, że coś dzieje się z główką. Zostaliśmy zbadani już na oddziale w Poznaniu i wszystko się potwierdziło. Zdiagnozowano u niego wodogłowie. Marcel urodził się o czasie, bo w 38 tygodniu. Niestety już w pierwszych dniach swojego życia musiał być operowany. Została mu wszczepiona zastawka komorowo – otrzewna, która ma za zadanie odprowadzać płyn mózgowo rdzeniowy do brzuszka. Został wypisany do domu , lecz po paru dniach musieliśmy wrócić. Z głowy zaczęła mu wyciekać treść. Okazało się, że zastawka pękła i płyn zbierał się wokół niej. Marcel przeszedł zapalenie opon mózgowych. Po wielu trudach wymian drenaży zewnętrzych – miało to za zadanie odprowadzać płyn mózgowo rdzeniowy na zewnątrz, Marcel doczekał się zastawki. Po operacji miał stan padaczkowy i trafił na OIOM w stanie ciężkim. Powiedziano nam, że nasz syn odejdzie. Walczył dwa tygodnie. ,Jest naprawdę dzielnym chłopcem. Sam się rozintubował. Po 4,5 miesiącach walki wróciliśmy do domu. Lekarze nie spostrzegli, że u Marcela występuje zakrzepica mózgu. Dopiero to stwierdzono podczas pobytu w szpitalu w Szczecinie. Zdecydowano o zastrzykach przecikwzakrzepowch. Choruje na epilepsje lekooporna, czyli dostaje leki, ale one nie działają tak jak powinny. Stwierdzono u synka Dziecięce Porażenie Mózgowe czterokończynowe. Jest dzieckiem bardzo silnym przy tym bardzo pogodnym. Małe postępy u niego wywołują u nas uśmiech na twarzy – powiedziała w rozmowie z nami Anita Zięba, mama chłopca.

Zorganizowaliśmy zbiórkę dla synka, ponieważ potrzebuje on codziennej rehabilitacji, terapii manualnej jak też wizyt lekarskich do wielu specjalistów. Kwota jaką zbieramy to 5 000 zł – poinformowała mama Marcela.

Małemu wojownikowi można pomóc przekazując dowolną kwotę na konto zbiórki na portalu Pomagam.pl – https://pomagam.pl/cf4tgh8b?fbclid

Na Facebooku ruszyła grupa, gdzie odbywają się licytacje – https://www.facebook.com/groups/690408758314098

Można także przekazać 1% swojego podatku. Szczegóły na zamieszczonej grafice. – Za okazaną pomoc serdecznie dziękujemy – podsumowała Anita Zięba.

Na zdjęciu Marcel z mamą Anitą i tatą Rafałem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *