Wanda Maślanka oburzona wyrokiem

28 stycznia, 2015

MaślankaSąd apelacyjny podtrzymał wyrok uniewinniający poznańskich lekarzy. Oznacza to, że ginekolodzy nie są, zdaniem sądu winni śmierci Karoliny Maślanki i jej nienarodzonych bliźniaków. Dwa lata temu sąd skazał prof. Krzysztofa Drewsa, ordynatora oddziału ginekologicznego, za narażenie pacjentki na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia. Natomiast starszego lekarza dyżurnego Arkadiusza B. uznał za winnego nieumyślnego spowodowania śmierci. W drugim procesie wyrok był zgoła inny. Teraz wyrok uniewinniający podtrzymał sąd apelacyjny. Wanda Maślanka – matka Karoliny nie zgadza się z nim. – Będę dalej dochodzić prawdy i sprawiedliwości. Pozostał nam Sąd Najwyższy i tam się udam – mówi mieszkanka Cienina Perze.

Przypomnijmy, że chodzi o tragedię sprzed niemal dziewięciu już lat. Karolina Maślanka z Cienina Perze miała urodzić dwójkę bliźniaków. Niestety coś nie poszło zgodnie z planem – po walce o życie w słupeckim szpitalu i poznańskiej klinice ginekologicznej bliźnięta zmarły, a z nimi ich matka. Prokuratura długo zajmowała się wyjaśnianiem sprawy i jej zdaniem cała trójka miałaby szansę przeżyć, gdyby lekarze wykonali specjalistyczne badania USG i przeprowadzili cesarskie cięcie.

CHOROBA MŁODEJ MATKI
Ciąża Karoliny była od samego początku zagrożona przez jej rzadką chorobę – skazę krwotoczno-płytkową. Objawy takie jak wybroczyny na skórze i błonach śluzowych, powstawanie krwawych miejsc wokół nakłuć, krwawienia z dziąseł, nosa lub krwiomocz – to trudności, z którymi muszą borykać się chorzy na tę nieuleczalną chorobę…

Więcej we wtorkowym (27.01) wydaniu Gazety Słupeckiej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *