Wielkanocne warsztaty makramy

16 marca, 2023

Makrama to sztuka wiązania sznurków bawełnianych znana od starożytności. Do pracy używa się tylko dłoni. Samo słowo wywodzi się z języka arabskiego i oznacza wiązaną ozdobę. Sztuka makramy to nie tylko umiejętność wykonania splotów. Dzięki tej technice można ze zwykłego sznurka tworzyć niezwykłe, eleganckie dzieła – dekoracje, makaty, bądź przedmioty użytkowe – torebki, abażury, biżuterię, kwietniki czy firanki. Tworzenie makramy daje ogromną przyjemność, rozwija kreatywność, stanowi doskonały sposób na relaks i oczywiście dostarcza mnóstwa satysfakcji.

Tę niezwykłą technikę rękodzieła w czwartkowe popołudnie (09.03.2023 r.) w Bibliotece Publicznej Gminy Słupca w Cieninie Zabornym, po raz kolejny pokazała i nauczyła bibliotekarka Magdalena Kusiołek. Prowadząca warsztaty podała każdej z uczestniczek zwój sznurka po czym wydawała polecenia, po których wszystkie Panie z zapałem wiązały supełki. Każda z uczestniczek wykonała wielkanocny wianek. Przy jej wprawnym oku i pomocy, sztuka makramy została „odczarowana”.

To kreatywne, artystyczne spotkanie Pań pokazało, że makrama to świetny oraz niedrogi sposób na wykonanie ozdób, a także dekoracji. Używając sznurka i pracy własnych rąk, możemy stworzyć niepowtarzalną biżuterię oraz wiele ciekawych przedmiotów. Poza tym tworzenie własnych dekoracji do domu to wielka frajda.

Warsztaty odbywają się cyklicznie w każdy czwartek o godzinie 15.00. Zapraszamy!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *