„Wielkie granie w pomaganie” po raz 25.

24 stycznia, 2017

16 stycznia Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagrała po raz dwudziesty piąty. W Golinie również wiele się działo!

Blisko pięćdziesięciu wolontariuszy, pod opieką nauczycieli: Justyny Sieczkowskiej, Eweliny Piaskowskiej, Aldony Olesiak i Piotra Jabłońskiego wyszło na ulice naszego miasta, by kwestować dla ratowania życia i zdrowia dzieci na oddziałach ogólnopediatrycznych oraz dla zapewnienia godnej opieki medycznej seniorom.

Do akcji włączyło się kilkudziesięciu uczestników marszobiegu „Wartko Trail”, którzy wyruszyli na trasę Lasu Golińskiego 8 stycznia 2017 r. W ten sposób zebrali datki w wysokości 122 zł. Również miejscowi radni udowodnili, że mają gorące serca, przekazując na rzecz Orkiestry 800 złotych. Ponadto do akcji dołączył się Polski Związek Wędkarski, Koło nr 10 w Golinie i przekazali kwotę 200 zł. Od godziny 10:00 w Sali Gimnastycznej Szkoły Podstawowej w Golinie odbywał się IV Charytatywny Turniej Piłki Halowej i Ręcznej, w której wzięło udział 17 drużyn.

Zawody zostały przeprowadzone pod okiem nauczycieli: Daniela Kaczana, Justyny Sieczkowskiej i Piotra Jabłońskiego. W wyniku rozgrywek piłki nożnej halowej I miejsce zajęła drużyna: Młode Wilki, II miejsce zajęła drużyna: Gąsiory FC , III drużyna: Kurek i Przyjaciele; w rozgrywkach piłki ręcznej dziewczyn I miejsce zajęła drużyna:Foczki FC, II miejsce zajęła drużyna: Gang Jagódeczek, III drużyna: Crazy Girls; Zwycięzcy otrzymali pamiątkowe dyplomy uczestnictwa i piernikowe serca.

Dochód z turnieju w kwocie 765,22 zł powiększył sumę finału WOŚP w Golinie. O godz. 16:00 przed Domem Kultury w Golinie Ochotnicza Straż Pożarna w Golinie przeprowadziła pokaz ratownictwa. W ramach 25 Finału WOŚP Radna Rady Miejskiej w Golinie Zofia Kasprzak przeprowadziła badania ciśnienia i poziomu cukru we krwi. W ramach akcji zebrano kwotę 116,87 zł.

O godzinie 17:00 w siedzibie domu kultury rozpoczął się 25. Finał. Jako pierwsze zaprezentowały się dzieci z placówek oświatowych: przedszkolaki z Baśniowego Dworku w Golinie, Zespół Alegro prowadzony przez Alinę Król, Zespół „School Stars” Justyny Szczot ze Szkoły Podstawowej w Golinie.

Publiczność, będąc pod wrażeniem zaangażowania artystów, nagrodziła ich występy brawami. Równie ciepło została przyjęta młodzież z Gimnazjum im. Mikołaja Kopernika w Golinie. Następnie nadszedł czas na niebywałe emocje, rozpoczęła się bowiem licytacja atrakcyjnych gadżetów przekazanych na szczytny cel przez golińskich mieszkańców a także przedsiębiorców. Można było zdobyć m.in. złote serduszko, gadżety WOSP, karnety na zabiegi pielęgnacyjne w miejscowych salonach oraz wiele innych cennych rzeczy. Dochód z licytacji wyniósł 1837 zł.

Ponadto na scenie zaprezentowała się Orkiestra Dęta OSP Golina działająca przy Domu Kultury w Golinie, która rozgrzała serca publiczności i ich występ został przyjęty gromkimi brawami oraz Zespół Senior. Na zakończenie puściliśmy tradycyjnie „Światełko do nieba” gdzie rozbłysły kolorowe fajerwerki. Do kwesty na szczytny cel po raz kolejny przyłączyła się Biblioteka Publiczna w Golinie oraz Grupa Otwartych Innowatorów.

Zorganizowano kiermasz, na którym można było nabyć książki za symboliczny grosik. W ofercie znalazły się powieści dla dzieci, młodzieży i dorosłych oraz pozycje z literatury niebeletrystycznej. Ponadto w ramach kiermaszu zorganizowanego przez Dom Kultury i Bibliotekę Publiczną w Golinie zebrano dodatkowo kwotę 400,77 zł.

Dzięki hojności wszystkich ludzi dobrego serca sztab w Golinie zebrał 13791,31 zł. Dziękujemy tym, którzy wsparli naszą akcję i zapraszamy za rok. SIE MA! Serdeczne podziękowania dla Pana Prezesa Gminnej Spółdzielni „Samopomoc Chłopska” za ufundowanie bułek dla wolontariuszy oraz wszystkim darczyńcom, którzy wsparli goliński finał WOŚP.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *