Wiktor przegrał walkę o życie

14 września, 2011
fot. Z archiwum kolegi Wiktora, Bartosza Budzińskiego - kl III ZSZ
fot. Z archiwum kolegi Wiktora, Bartosza Budzińskiego - kl III ZSZ

Tragiczny skutek wypadku w Drzewcach
25 sierpnia w Drzewcach (gmina Zagórów) doszło do poważnego wypadku z udziałem dwóch młodych mieszkańców gminy. Kierujący samochodem BMW prawdopodobnie nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze, po czym uderzył w ogrodzenie prywatnej posesji. Pasażer samochodu w ciężkim stanie został helikopterem zabrany do szpitala w Puszczykowie. Po dniach ciężkiej walki o życie, 18-letni Wiktor Herian zmarł.

UDERZYLI W OGRODZENIE
Wypadek miał miejsce około godziny 18:30, 25 sierpnia tuż za granicami Zagórowa. Kierujący samochodem marki BMW 19-letni Kamil K., jak informuje policja:

„prawdopodobnie nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze, stracił panowanie nad pojazdem, zjechał na prawe pobocze, a następnie przodem pojazdu uderzył w ogrodzenie posesji. Kierowca auta został przewieziony do słupeckiego szpitala z podejrzeniem stłuczenia mózgu.” „W chwili przybycia na miejsce służb ratowniczych, dwóm osobom poszkodowanym pomocy udzielał miejscowy lekarz. Strażacy pomogli lekarzowi w udzieleniu pomocy medycznej, poprzez założenie kołnierzy ortopedycznych, opatrywanie ran, tamowanie krwotoków, podanie tlenu.” – w tak dramatyczny sposób akcję ratowniczą opisuje Dariusz Różański ze słupeckiej jednostki PSP.

Pasażer – 18-letni mieszkaniec gm. Zagórów – został przetransportowany śmigłowcem do szpitala w Puszczykowie w stanie zagrożenia życia. Jadący BMW cabrio nie mieli pasów bezpieczeństwa.

WIADOMOŚĆ O ŚMIERCI
Wiele mówiło się w mieście o tym tragicznym wydarzeniu. Chodziły słuchy, że Wiktor Herian walczy o życie, a jego kolega ma połamany obojczyk i uszkodzone oko. Pojawiały się radykalne sądy…

Cały artykuł w „Gazecie Słupeckiej”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *