Wilki w naszych lasach?

10 lutego, 2016

Czy w lasach powiatu słupeckiego pojawiły się wilki? Informację o tym, że widziano te zwierzęta w lasach nadleśnictwa Grodziec podały piątkowe Wiadomości Wrzesińskie. Skoro wilki są w nadleśnictwie Grodziec, to znaczy, że można je spotkać także w lasach powiatu słupeckiego.

Jak poinformował nas zastępca nadleśniczego z Nadleśnictwa Grodziec mgr inż. Arkadiusz Matuszewski nie ma powodów do siania paniki.

– Od czasu do czasu rzeczywiście wilki pojawiają się na terenie naszego nadleśnictwa. Wilk jest zwierzęciem, które cały czas wędruje. Nie możemy jednak powiedzieć, że są u nas na stałe. Mogą się na moment pojawić, pobędą dzień lub dwa i pójdą dalej. Musimy się jednak przyzwyczaić do informacji, że wilk zbliża się do naszych terenów.

Jego zdaniem wilk nie jest zwierzęciem bardzo groźnym.

– Nie stanowi on zagrożenia dla człowieka. Naprawdę nie ma się czego obawiać. Wątpię, żeby teraz ktokolwiek spotkał w naszych lasach wilka – mówi nadleśniczy.

Zdaniem Arkadiusza Matuszewskiego nie należy siać paniki, czy niepewności, bo nie jest to temat jaki dziś powinniśmy nagłaśniać i robić z tego sensację.

– Może się zdarzyć, że wędrówka wilków przejdzie przez nasz teren. Jednak nie jest tak, że wilk się pojawi i zostanie u nas na stałe i będzie stanowił zagrożenie – uspokaja nadleśniczy.

  1. Dnia 3.05.2020 tzn. niedziela wracałem z pod Konina do Poznania stała trasa która jeżdżę i w lesie przed Pyzdrami na wysokości mniej wiecej miejscowości Królewiny przeszedł mi przed maska jak gdyby nic wilk trzymający coś w pysku. Pierwszy raz widziem z tak bliska wilka na wolności 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *