Władysław Kujawa SŁUPCZANINEM ROKU 2017

1 lutego, 2018

Krwiodawca i strażak Władysław Kujawa z Drążnej został SŁUPCZANINEM ROKU 2017 w Plebiscycie Czytelników Gazety Słupeckiej. Honorowy tytuł został mu przyznany podczas finałowej gali, którą w MDK oglądał komplet publiczności. Gwiazdą koncertu była IDA, czyli Anna Komin utalentowana wokalistka pochodząca ze Słupcy.

W gronie nominowanych było trzech mężczyzn: Cezary Witlewski – wieloletni dyrektor i nauczyciel słupeckiej szkoły muzycznej; Andrzej Kiełbowicz – słupczanin, który w ubiegłym roku dwukrotnie wszedł do finału teleturnieju Jaka to melodia oraz Władysław Kujawa.

Pan Władysław urodził się 23 czerwca 1965 roku. Krew zaczął oddawać już w latach 1985 do 1987. Od roku 2006 zrzesza się w Klubie HDK PCK Strażak w Kamieniu będąc najpierw skarbnikiem klubu, a obecnie wiceprezesem. Bierze czynny udział w organizowanych akcjach poboru krwi na terenie jednostki, współorganizując akcje Ognisty Ratownik Gorąca Krew, na której pozyskano w sumie 56 litrów krwi. Angażuje się w akcje otwarte na terenie powiatu słupeckiego, gdzie oddaje systematycznie krew. Do dziś oddał jej 21 500 ml. Władysław Kujawa wyróżniony jest odznakami ZHDK. Corocznie pomaga w organizowaniu obchodów z okazji Dni Honorowego Dawstwa Krwi w naszym rejonie pozyskując sponsorów oraz osobiście angażując się w przygotowanie uroczystości. Chętnie włącza się w organizowane pogadanki o tematyce czerwonokrzyskiej, krzewiąc te idee w szkołach gimnazjalnych oraz ponadgimnazjalnych – Drążna, Kowalewo, Powidz, Strzałkowo, Słupca.

Pan Władysław od 26 kwietnia 2016 roku jest członkiem RR HDK PCK w Słupcy. Swoim pozytywnym działaniem przynosi wymierne korzyści członkom PCK jak i społeczności lokalnej przez co odbierany jest jako działacz czerwonokrzyski. Pan Władysław wstąpił do jednostki OSP Kamień w 1996 roku. Wcześniej był czynnym strażakiem w OSP Drążna. Czynnie udziela się w akcjach gaśniczych.

Pan Władysław zawsze chętnie podejmuje nowe wyzwania, dba o wizerunek i estetykę obiektów OSP. W 2017 r odznaczony przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudę Brązowym Krzyżem Zasługi.

Więcej we wtorkowym wydaniu „Gazety Słupeckiej”.

Fot.Marta Hoffman.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *