Włamywacz z Koła okradał słupeckie kioski

16 lipca, 2010
Zatrzymano włamywacza odpowiedzialnego za okradanie kiosków na terenie Słupcy.
Zatrzymano włamywacza odpowiedzialnego za okradanie kiosków na terenie Słupcy.

Spodobało mu się nasze miasto?
Wiele godzin ciężkiej, żmudnej pracy słupeckich policjantów z wydziału kryminalnego przyniosła oczekiwany rezultat – zatrzymano włamywacza odpowiedzialnego za okradanie kiosków na terenie Słupcy. Przestępca odpowie za kilka skoków na kioski.

Młody mieszkaniec Koła zachęcony bezkarnością przyjechał do Słupcy na gościnne występy po raz trzeci. Włamywał się do małych punktów handlowych, kradł papierosy i pieniądze, licząc że policjanci nie wpadną na jego trop. Zdziwił się bardzo, kiedy po przyjeździe do domu kilka godzin po ostatnim „skoku” został zatrzymany. Ostatni skok tego bezczelnego mieszkańca Koła miał miejsce 30 czerwa. Rankiem dyżurny słupeckiej Policji otrzymał zgłoszenie o włamaniu do jednego z kiosków na terenie Słupcy. Sprawca odgiął rygle drzwi, wszedł do środka i ukradł papierosy różnych marek, oraz karty startowe do telefonów komórkowych za 10 tysięcy złotych.

„Kilka godzin wystarczyło słupeckim policjantom na zatrzymanie włamywacza. Okazało się, że 25 – letni mieszkaniec Koła wybrał odległą o 60 km Słupcę na uprawianie swojego przestępczego procederu. Funkcjonariusze udowodnili, że nie był to pierwszy jego gościnny „występ”. Miesiąc wcześniej włamał się do tego samego kiosku, oraz do sklepu w pobliskich Piotrowicach.” – informuje mł.asp Marlena Kukawka, rzecznik słupeckiej policji.

Włamywacz naraził właścicieli punktów handlowych na straty w wysokości prawie 40 tysięcy złotych . Policjanci ustalili, że mieszkaniec Koła był wcześniej karany za kradzieże i włamania, a wkroczył na drogę przestępstwa już jako nieletni. Prokuratura Rejonowa w Słupcy zastosowała wobec włamywacza dozór policyjny do czasu ostatecznej rozprawy w sądzie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *