Wódka za 150 zł.

3 lutego, 2010

Przy ul. Kilińskiego trzech sprawców napadło na klienta sklepu spożywczego
W czwartek (21.01.) około godziny 22:00 na ulicy Kilińskiego doszło do rozboju, w którym poszkodowanym został klient wychodzący ze sklepu spożywczego. Trzech pijanych recydywistów napadło na bezbronnego 48-letniego mieszkańca Słupcy. Przestępcy jednak pozostają na wolności.

Poszkodowanym został Mirosław K. który nieświadomy niebezpieczeństwa wyszedł ze sklepu spożywczego około 21:50. W pobliżu czaiła się jednak trójka pijanych mężczyzn, którzy prawdopodobnie szukali pieniędzy na kupno większej ilości alkoholu. Mirosław K., wychodząc ze sklepu został napadnięty przez bandytów, którzy bijąc i kopiąc swoją ofiarę doprowadzili ją do stanu bezbronności, po czym zabrali mężczyźnie pieniądze w kwocie 150 złotych.

Jak mówi Naczelnik Wydziału Prewencji Zdzisław Spychalski: „W wyniku podjętych działań funkcjonariusze policji ustalili i zatrzymali wszystkich trzech sprawców rozboju. Okazali się nimi mieszkańcy Słupcy: 25-letni Łukasz M., 26-letni Piotr Z., oraz 20-letni Adam S. Cała trójka była pijana. Mężczyźni zostali osadzeni w PDOZ.” W sobotę Prokuratura Rejonowa wystąpiła z wnioskiem o aresztowani podejrzanych. Sąd Rejonowy w Słupcy zastosował jedynie dozór policyjny wobec sprawców.

Jak mówi Prokurator Rejonowy Marek Kosmalski: „Sąd nie zastosował aresztu lecz jedynie dozór policyjny. Nie zgadzamy się z tą decyzją. Skierujemy zażalenie do sądu, ponieważ sprawcy według nas powinni zostać osadzeni w areszcie.” Z ustaleń wynika, że za skradzione pieniądze mężczyźni zakupili alkohol. Cały czas toczy się śledztwo w tej sprawie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *