Wpadło trzech złodziei

16 lutego, 2011
Sprawca kradzieży podczas przesłuchania na komendzie
Sprawca kradzieży podczas przesłuchania na komendzie

W minionym tygodniu słupeccy policjanci zatrzymali trzech młodych Słupczan na gorącym uczynku włamywania się do kiosku. Szybko okazało się, że trójka chłopaków ma na swoim koncie jeszcze kilka kradzieży z włamaniem oraz uszkodzeń samochodów. Dwóch z nich to dorośli, którym grozi nawet do 10 lat pozbawienia wolności. Trzeci odpowie przed Sądem Rodzinnym i Nieletnich, gdyż ma niecałe 15 lat.

W nocy, 3 lutego dzięki współpracy policjantów prewencji i słupeckich kryminalnych zatrzymano trzech młodych mężczyzn, którzy po wybiciu okienka w kiosku skradli zapalniczki i tik-taki. Funkcjonariusze ustalili, że tej samej nocy 19-, 17- i 15- latek włamali się do jednego ze sklepów w Słupcy, skąd zabrali kilkadziesiąt puszek piwa i napojów. W trakcie przeszukań w domach sprawców znaleziono część łupów.

Policjanci wnikliwie sprawdzali, czym zajmowali się na co dzień młodzieńcy i szybko wpadli na trop uszkodzonych przez 19-latka samochodów. Następnie okazało się , że najstarszy i najmłodszy z zatrzymanych mają też na swoim koncie włamania do samochodów na terenie Słupcy i kradzieże radioodtwarzaczy. Policjanci dowiedli, że 19-latek dwukrotnie kradł i włamywał się do samochodów jeszcze z innym nieletnim. W sumie udowodniono mu kilkanaście czynów, których dokonał w czasie ostatnich dwóch tygodni, działając w pojedynkę lub wspólnie z młodszymi kolegami.

„Sprawcy opisanych czynów mimo młodego wieku znane są słupeckim policjantom od dawna. Niestety jako nieletni nie wyciągnęli właściwych wniosków ze swojego złego postępowania i wkroczyli w dorosłość z bagażem nowych przestępstw. Sprawa jest rozwojowa, a pracujący przy niej kryminalni mają podstawy by przypuszczać, że młodociani przestępcy popełnili jeszcze kilka innych czynów zabronionych. Aby zapewnić właściwy przebieg dochodzenia funkcjonariusze wystąpili do prokuratury o zastosowanie, do czasu rozprawy w sądzie, dozoru policyjnego dla dorosłych podejrzanych.” – informuje rzecznik prasowy słupeckiej policji Marlena Kukawka.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *