Wywoził dzieci na żebranie do Hiszpanii

25 lutego, 2010

Nowe fakty w sprawie zatrzymania
Niedawno informowaliśmy o zatrzymaniu groźnego przestępcy poszukiwanego na podstawie europejskiego nakazu aresztowania. Mężczyzna przez ostatnie kilka tygodni ukrywał się na terenie Goliny. Dotarliśmy do nowych informacji na temat przestępstw dokonanych przez obywatela Rumunii.

Przypomnijmy, że 35-letni obywatel Rumunii poszukiwany był przez Sąd swojego państwa za handel ludźmi, w tym nieletnimi, za co grozi kara do 15 lat pozbawienia wolności. 2 lutego funkcjonariusze policji z Goliny zatrzymali mężczyznę na terenie gminy Golina, gdzie ukrywał się w ostatnim czasie. Jak informowała wówczas rzecznik konińskiej policji Renata Purcel-Kalus: „Zatrzymany podejrzany jest o handel ludźmi w tym nieletnimi. 35-latek został zatrzymany do dalszej dyspozycji prokuratury.

Decyzją Sądu Okręgowego w Koninie mężczyzna został aresztowany do czasu wykonania ekstradycji.” Tydzień po ogłoszeniu tej informacji udało nam się dotrzeć do kontrowersyjnych szczegółów przestępstw dokonanych przez Rumuna. Nie potwierdzają się plotki krążące po okolicy głoszące, że 35-letni obywatel Rumunii zmuszał kobiety ze swojego kraju do prostytucji.

Jak mówi prokurator Marek Kasprzak: „Mężczyzna ten podejrzany jest o handel ludźmi na dość szeroką skalę. Najpoważniejszy zarzut to wywożenie z Rumunii małych dzieci, które miały żebrać na ulicach Hiszpanii. Więcej szczegółów tak naprawdę jest niepotrzebne. Mężczyzna uciekł do Polski przed wymiarem sprawiedliwości swojego państwa. Na szczęście został zatrzymany, a jego tożsamość potwierdzona.”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *