Z policyjnego notatnika

13 grudnia, 2011

Tester wykrył marihuanę
9 grudnia w Słupcy dzielnicowy podczas obchodu rejonu zauważył trzech młodych mężczyzn w wieku 20-21 lat, którzy na jego widok zaczęli się nerwowo zachowywać. Jak się okazało jeden z nich miał przy sobie susz roślinny koloru zielonego. Mężczyzn zatrzymano do wyjaśnienia sprawy w policyjnym areszcie. Po zbadaniu substancji testerem okazało się, że jest to marihuana. Mężczyźnie, przy którym ujawniono narkotyk przedstawiono zarzut posiadania środków odurzających, za co polskie prawo przewiduje karę do 3 lat pozbawienia wolności. Po wykonaniu wstępnych czynności procesowych mężczyzn zwolniono do domu.

Kradzież
30 listopada w Słupcy w jednym ze sklepów odzieżowych nieznany sprawca, wykorzystując nieuwagę jednej z kupujących dokonał kradzieży z kieszeni jej kurtki portfela wraz z zawartością pieniędzy i karty bankomatowej. Niestety pokrzywdzona przechowywała wraz z kartą pin dostępu do konta bankowego i sprawca zdążył również wypłacić pieniądze.

Ukradł drzewa za 300 zł
Dzięki wnikliwie prowadzonej pracy operacyjnej policjanci z Posterunku Policji w Orchowie zatrzymali na gorącym uczynku kradzieży drzew z lasu mieszkańca gminy Ostrowite. Grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności. 10 grudnia ok. godziny 15.50 w lesie w miejscowości Mieczownica orchowscy funkcjonariusze zatrzymali 49-letniego mieszkańca gminy Ostrowite. Mężczyzna odpowie za wyrąb i kradzież 3 drzew sosny wartości ok. 300 zł. W razie skazania za wyrąb drzewa albo za kradzież drzewa wrąbanego lub powalonego, sąd orzeka na rzecz pokrzywdzonego właściciela nawiązkę w wysokości podwójnej wartości drzewa.

Podwójne włamanie
7 grudnia w Strzałkowie nieznany sprawca dokonał kradzieży pieniędzy i dokumentów osobistych z otwartego samochodu zaparkowanego na posesji. Wziął sobie także klucze od domu, do którego także wszedł.

  1. Szanowni policjanci zwróćcie uwagę na auto PSL EG 50.Ten kierowca wpadł na rondo przy dużym POLO 25.12.2011 godz.17.50 gdzie prowidłowo z kierunkowskazem skręcałam w ulicę Poznańską i tylko dzięki sprawnym hamulcom i mojej uwadze nie zabił mi mojej 81 letniej mamy.Przydało by się mu zrobić ostry ponowny egzamin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *