Z Unią Słupczan po raz dwunasty

20 lipca, 2010

Pod naszym patronatem
Już za niespełna dwa tygodnie (24 lipca) w „Amfiteatrze nad jeziorem” odbędzie się dwunasty już festyn organizowany przez Unię Słupczan. Tradycyjnie patronat nad imprezą objęła Gazeta Słupecka.

„Tegoroczny program jak zwykle powinien usatysfakcjonować wszystkich mieszkańców Słupcy i okolic. Rozpoczynamy już o 18. programem dla dzieci, podczas, którego nie zabraknie konkursów. Półtorej godziny później, rozpocznie się koncert dla kilku pokoleń, a ze sceny popłyną stare przeboje. O 22.00 w amfiteatrze królować będzie młodość, bowiem o tej godzinie występ rozpocznie zespół SKANER. Zakończymy około północy pokazem sztucznych ognii” – mówi prezs Unii Słupczan Marian Banaszak.

Zespół SKANER pojawił się na rynku muzycznym w 1993 roku, a Robert Sasinowski (wcześniej jeden z założycieli grupy BOYS) został liderem i wokalistą grupy. Już pierwsze nagrania: „Kino Kino”, „Weronika”, „Gwiezdny pył”, spodobały się słuchaczom ale prawdziwy sukces, nagrody i popularność przyniosła piosenka i płyta pt. „Nadzieja”.

Do tego utworu powstał też pierwszy teledysk, który obejrzało miliony widzów legendarnego programu telewizji Polsat – „Disco Polo Live”. Od tego czasu powstało kilkanaście niezapomnianych przebojów „Moja wolność”, „American Boy”, „Lato w Kołobrzegu” , „Wracaj do mego świata”, „Afryka” , „Wakacyjny romans”, „Wiosna” czy „Żołnierz”.

Dzięki nim i atrakcyjnym koncertom SKANER otrzymał wiele nagród i wyróżnień. Najważniejsze z nich to: Złota i Platynowa płyta za album „Pociąg do gwiazd”; Złota płyta za album „Lato w Kołobrzegu”; GRAND PRIX I Festiwalu Muzyki Disco Polo – za piosenkę „Nadzieja”; Nagroda Publiczności na Festiwalu Muzyki Disco Polo i Dance; Nagroda Specjalna z okazji 15-lecia pracy artystycznej – Ostróda 2009

Za większość kompozycji, teksty i stronę wokalną odpowiada Robert Sasinowski. Przez kilkanaście lat pracy w studiach nagrań i na estradzie współpracował z wieloma muzykami i DJ’ami. Obecnie na scenie występuje z grupą taneczną, która dba o odpowiednią dynamikę i choreografię koncertów, a piosenki komponuje i nagrywa we własnym studio nagrań.

Efekty tej pracy mogą ocenić słuchacze na najnowszej płycie pt. „Zagraj zemną”, która ukazała się 20 X 2009 nakładem firmy fonograficznej Green Star. Robert Sasinowski był gościem wielu programów telewizyjnych: Disco Polo Live – Polsat, Rozmowy w toku – TVN, Kulisy sławy – TVN, Fakty – TVN, Big Brother – TV4, Disco Stacja ITV, Disco Polo Live – ITV, TV Białystok i inne.

Latem 2009 w ramach cyklu o najlepszych zespołach disco polo ukazała się książka z płytą CD podsumowująca dotychczasowe osiągnięcia artystyczne. Zespół niezmiennie cieszy się dużą popularnością, grając co roku wiele koncertów. Dobry kontakt z publicznością, prawdziwe przeboje i dynamiczny występ dają gwarancję dobrej zabawy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *