Zagórów z nowym trenerem!

16 lutego, 2010
Artur Hyży
Artur Hyży

Zaglądamy do ZKS-u
Choć za oknem zima na całego, to dni nowego 2010 roku pędzą nieubłagalnie szybko. Można rozpocząć odliczanie do pierwszego gwizdka wiosennej rundy piłkarskiej IV Ligi. A co słychać w zagórowskim klubie sportowym? Jest nowy trener!

Nowym szkoleniowcem zagórowskich piłkarzy został decyzją zarządu klubu Artur Hyżyk. Będzie on podobnie, jak Robert Sarnowski – grającym trenerem. W ostatnich latach pan Artur reprezentował barwy pleszewskiej Stali. Warto także nadmienić, że w przeszłości był trenerem reprezentacji narodowej osób bezdomnych, z którą to osiągnął znaczące sukcesy.

Ekipa pod jego wodzą stawała na podium mistrzostw świata w piłkę nożną. Władze klubu, działacze, a także kibice życzą nowemu szkoleniowcowi satysfakcji z wykonywania pracy i sukcesów. Tym spodziewanym w pierwszej kolejności ma być utrzymanie się ZKS-u Zagórów w rozgrywkach IV-ligowych. Piłkarze już trenują.

Na pierwszym zgrupowaniu pojawiło się 19 zawodników, a wśród nich także testowi gracze. Kiedy tylko zima odpuści, będzie można biegać po murawie stadionu, ale na razie trzeba przygotowywać się do sezonu pod dachem. Ważne, aby nie przespać zimy, bo ona też jest ważna dla piłkarzy. Emocje opadły po rundzie jesiennej, niezbyt udanej dla piłkarzy Zagórowa.

Obiektywnie patrząc, trudno było się spodziewać jakiś rewelacji. Przecież to awans, inny świat, inne możliwości. Najważniejsze w tym wszystkim jest to, że zarząd klubu nie złamał swoich skrzydeł, aby dalej fruwać za środkami, zawodnikami i aby przechodzić te wszystkie formalności wokół związkowej piłki nożnej.

Duża w tym zasługa Zenona Kierzka, który musi żyć z tą materią na co dzień. Pomogą inni i jakoś to będzie. O przygotowaniach ZKS-u do wiosennych rozgrywek będziemy informować na bieżąco.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *