Zapendowska odkrywała talenty

2 czerwca, 2011
Zapendowska odkrywała talenty
Zapendowska odkrywała talenty

Graj i Śpiewaj z Yamahą 2011
Elżbieta Zapendowska znan jurorka programów „Idol” i „Tylko muzyka. Must be the music” po raz kolejny przyjechała do Słupcy by oceniać uczestników Festiwalu Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej „Graj i Śpiewaj z Yamahą”.

Pierwszego dnia (14.05.) w Miejskim Domu Kultury w Słupcy swoje umiejętności wokalne prezentowali uczestnicy w następujących kategoriach: piosenka polska, poezja śpiewana – piosenka aktorska, zespoły wokalne oraz wokalno – instrumentalne. Drugiego dnia (15.05.) miały miejsce warsztaty wokalne dla nagrodzonych i wyróżnionych uczestników Festiwalu, prowadzone przez znaną nauczycielkę muzyki.

Rada Artystyczna, w skład której weszli: przewodnicząca ELŻBIETA ZAPENDOWSKA – specjalistka od emisji głosu i impostacji (prawidłowego ustawienia aparatu głosowego), ceniony nauczyciel śpiewu, a także uznany krytyk muzyczny; Arleta Adamczyk – dyrektor Szkoły Muzycznej Yamaha, absolwentka poznańskiej Akademii Muzycznej. organizator i gospodarz konkursu;

Graj i Śpiewaj z Yamahą 2011
Graj i Śpiewaj z Yamahą 2011

Jadwiga Banasik – przedstawiciel Urzędu Miasta w Słupcy postanowiła przyznać następujące nagrody poszczególnych kategoriach:

PIOSENKA POLSKA DZIECI PRZEDSZKOLNE
I miejsce Magda Pawlak (Jarzębinka Słupca); II miejsce Maciej Sobutka (Jarzębinka Słupca); III miejsce Anna Sawa (Przedszkole Bajka Witkowo); wyróżnienie Amelia Machowska (Przedszkole Kubuś Puchatek w Strzałkowie); Barbara Pałasz (Jarzębinka Słupca)

PIOSENKA POLSKA DZIECI I MŁODZIEŻ 8-14 LAT
I miejsce Anna Tomaszewska (studio piosenki Muzol w Śmiglu); II miejsce Wiktoria Kuchowicz (MDK Słupca); III miejsce Sandra Nowaczyk (Gimnazjum w Strzałkowie); wyróżnienie Martyna Fajkowska (Szkoła Muzyczna Yamaha w Słupcy), Katarzyna Szcześniak i Weronika Radniecka (MGOK w Zagórowie)

PIOSENKA POLSKA MŁODZIEŻ 15-19 LAT
I miejsce Paulina Ciubak (MDK w Koninie); II miejsce Daria Wardęcka (Gimnazjum w Słupcy); III miejsce Mateusz Półrolniczak (Stowarzyszenie Młode Ostrowite); wyróżnienie Emilia Kozielska (OSKiR w Witkowie), Julia Bartkowiak (Liceum Ogólnokształcące w Śremie).

POEZJA ŚPIEWANA-PIOSENKA AKTORSKA MŁODZIEŻ 15-18 LAT

Graj i Śpiewaj z Yamahą 2011
Graj i Śpiewaj z Yamahą 2011

I miejsce Agnieszka Falborska (III Liceum w Koninie); II miejsce Emilia Ziegler (studio piosenki przy CK w Śmiglu); III miejsce Greta Kolbertowicz i Daria Wardęcka (Gimnazjum w Słupcy); wyróżnienie Paulina Ciubak (Liceum Ogólnokształcące w Słupcy), Aleksandra Borowska (M-GOK w Zagórowie).

ZESPOŁY WOKALNE / WOKALNO INSTRUMENTALNE DZIECI 8- 13
I miejsce Martyna Fajkowska i Aleksandra Głowacz (Szkoła Muzyczna Yamaha w Słupcy).

ZESPOŁY WOKALNE / WOKALNO INSTRUMENTALNE MŁODZIEŻ 14-18
I miejsce Zespół PARANOJA (Gimnazjum w Zagórowie); I miejsce Zespół ADHD (Stowarzyszenie Młode Ostrowite); wyróżnienie Zespół Valhalla (Liceum Ogólnokształcące w Słupcy).

Do III Edycji Festiwalu Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej zgłosiło się około 100 uczestników reprezentujących 29 placówek oświatowo-kulturalnych.

  1. na tym zdjęciu wygląda to jakby pani Elżbieta patrzyła na kontrakt ile tym razem wpadnie do kieszeni i komu ma więcej powiedzieć a komu mniej, że to niby przyszłe gwiazdy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *