Zapowiadają pikietę

9 marca, 2010
Radni Z. Wyszyński i T. Markiewicz nie zgadzają się na budowę pawilonu.
Radni Z. Wyszyński i T. Markiewicz nie zgadzają się na budowę pawilonu.

Radni protestują przeciwko budowie marketu
Sporo szumu wywołał nasz ubiegłotygodniowy tekst dotyczący planów budowy marketu Intermarche w Słupcy. Radni Zdzisław Wyszyński i Tadeusz Markiewicz mają wiele wątpliwości co do słuszności tej inwestycji w tym miejscu, więc sprawą zainteresowali znaną słupecką kancelarię prawniczą. ”Wiemy, że mamy rację, a budowa kolejnego marketu, w tak strategicznym punkcie miasta powinna zostać poprzedzona konsultacjami społecznymi” – mówią radni.

Do redakcji Gazety Słupeckiej dotarło pismo podpisane przez radnych Tadeusza Markiewicza i Zdzisława Wyszyńskiego – czytamy w nim: ,,W związku z planowanym rozpoczęciem budowy marketu „Intermarche”, który ma być zlokalizowany w Słupcy przy ulicy Berlinga niniejszym wnosimy o pilne udostępnienie do dnia 10 marca 2010 roku kserokopii rzutu poziomego obiektu.

Odpowiadając na liczne zapytania i wątpliwości naszych wyborców prosimy o okazanie rysunków obrazujących dokładną lokalizację marketu, układ komunikacyjny i inne dane niezbędne do właściwego zobrazowania przedsięwzięcia. Jednocześnie wyrażamy zdziwienie, iż o powyższej budowie dowiadujemy się nie na drodze powszechnie przyjętej procedury, lecz na skutek własnej inwencji i informacji prasowych.

Praktyka omijania opinii społecznej przy budowie kolejnego marketu w mieście Słupcy może spowodować skutki odwrotne od oczekiwanych przez osoby odpowiedzialne za właściwy i terminowy przebieg budowy marketu”.

Zdaniem radnych umieszczenie tego marketu właśnie w tak newralgicznym miejscu może spowodować, że ulica Berlinga, a pośrednio Traugutta i Kopernika całkowicie się zablokują.

,,Od lat walczymy z Tadeuszem Markiewiczem o budowę tzw. małej obwodnicy, czyli przedłużenia ul. Kopernika. Już w tej chwili przejechać ulicą Berlinga jest bardzo ciężko, dodatkowo latem dochodzą do tego popisy motocyklistów. Ile jeszcze muszą wycierpieć okoliczni mieszkańcy?” – pyta Zdzisław Wyszyński.

Burmistrz Michał Pyrzyk powiedział nam, że władze miasta przygotowują odpowiedź na pismo radnych. Jaka ona będzie? – poinformujemy w jednym z najbliższych wydań Gazety Słupeckiej.

  1. ja jestem za budową marketu Intermarche dlatego że ceny mają dość niskie ponad 50 osób znajcie w nim pracę.

    market musi powstać.

  2. nie ma jak to sklepy , gdzie się nie ruszysz to stoją…
    niech budują, konkurencja większa to i ceny niższe 😉
    a z tym drogami to Panowie mają racje!!!
    potrzeba więcej nowych dróg!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *