Zapowiedź weekendu w Ekstraklasie!

1 grudnia, 2021

Niezwykle ciekawie zapowiada się najbliższy weekend na boiskach Ekstraklasy! Lechia Gdańsk na swoim boisku zmierzy się z Rakowem Częstochowa, czyli jedna z najlepszych drużyn w klasyfikacji meczów domowych zagra z liderem klasyfikacji wyjazdowej. Zapraszam na zapowiedź tego meczu w oparciu o ofertę zakładów bukmacherskich!

Lechia Gdańsk

Biało-Zieloni zanotowali całkiem udany początek obecnego sezonu. Gdańszczanie są aktualnie 3 drużyną ligowej tabeli z dorobkiem 30 punktów, natomiast Raków znajduje się za ich plecami z wynikiem 29 oczek.

Lechia w ostatnich dwóch meczach straciła dystans do lidera, ponieważ jeszcze dwie kolejki temu miała tyle samo punktów, co Lech Poznań. Po remisie ze Stalą Mielec, a także porażce z Pogonią Szczecin strata do Kolejorza wynosi już pięć oczek, jednak raczej nie ma wątpliwości, że głównym celem tego zespołu jest bardziej walka o europejskie puchary, aniżeli o mistrzostwo Polski.

Podopieczni Tomasza Kaczmarka w ostatniej kolejce musieli przełknąć gorzką pigułkę. Lechia Gdańsk wyraźnie przegrała z Pogonią Szczecin w hicie poprzedniej kolejki 5:1. Statystyki wskazują, że Biało-Zieloni stracili aż 8 bramek w dwóch ostatnich meczach, co stanowi praktycznie połowę dorobku, który Lechia straciła w całym sezonie Ekstraklasy. Gdańszczanie do tej pory 19 razy wyjmowali piłkę z własnej siatki.

Piłkarze Lechii z pewnością liczą na przełamanie w najbliższej kolejce, jednak zadanie nie będzie łatwe. Zawodnicy Tomasza Kaczmarka do tej pory nie przegrali meczu na swoim boisku, jednak z drugiej strony zagrają z Rakowem, który jest najlepszym zespołem w klasyfikacji meczów wyjazdowych. Podopieczni Marka Papszuna zwyciężyli w dwóch ostatnich starciach w Gdańsku, więc mogą mieć tutaj przewagę psychologiczną.

Statystyki – Lechia Gdańsk:

– Lechia Gdańsk nie wygrała w 2 ostatnich meczach ligowych.

– Gdańszczanie stracili aż 8 bramek w 2 ostatnich spotkaniach Ekstraklasy.

– 3 ostatnie starcia z udziałem tego zespołu zakończyły się wynikiem btts.

– Lechia Gdańsk strzeliła przynajmniej jednego gola w każdym meczu pod wodzą Tomasza Kaczmarka.

– Lechia w tym sezonie jest niepokonana w meczach na swoim boisku.

Raków Częstochowa

Ostatnie spotkanie z udziałem Rakowa Częstochowa było pełne zwrotów. Można nawet napisać, że podopieczni Marka Papszuna mieli więcej problemów z wydarzeniami poza boiskiem, aniżeli z tym, co działo się na murawie. Spotkanie z Zagłębiem Lubin zostało przerwane z powodu awarii oświetlenia, jednak zaraz po powrocie do gry gospodarze zdobyli pierwszego gola. Później było już z górki, ponieważ Raków wygrał tę rywalizację 4:0, a dwa gole dla tego zespołu zdobył Ivi Lopez.

Raków jest najlepszą drużyną w klasyfikacji meczów wyjazdowych, jednak podopieczni Marka Papszuna w ostatniej delegacji przegrali z Cracovią. Ogólnie Częstochowianie mają serię dwóch kolejnych meczów na wyjeździe, w których nie potrafili zdobyć gola, a mierzyli się z niżej notowanymi rywalami. Ostatnie zwycięstwo tego zespołu w delegacji miało miejsce w Pucharze Polski z KKS Kalisz, a wcześniej na boiskach Ekstraklasy Raków wygrał ze Śląskiem.

Statystyki ostatnich meczów między tymi ekipami faworyzują ekipę z Częstochowy. Raków zwyciężył w dwóch poprzednich delegacjach do Gdańska, a dodatkowo ma serię trzech meczów z przynajmniej jednym strzelonym golem na tym obiekcie. Warto również odnotować, że według statystyk zakładów bukmacherskich – wszystkie z tych spotkań zakończyły się wynikiem +2,5 gola. Goście w tym czasie zaliczyli aż 7 trafień.

W określeniu form obu drużyn, analitycy Superbet Zakłady Bukmacherskie zwrócili uwagę, że Raków w pięciu kolejnych starciach nie zanotował wyniku BTTS.

Statystyki – Raków Częstochowa:

– Raków Częstochowa wygrał tylko jeden z ostatnich 5 meczów ligowych.

– Podopieczni Marka Papszuna w ostatniej kolejce wygrali na swoim boisku z Zagłębiem Lubin.

– 5 ostatnich meczów tego zespołu nie zakończyło się wynikiem btts.

– Raków Częstochowa nie strzelił gola w 2 ostatnich meczach wyjazdowych.

– Częstochowianie wygrali w 2 ostatnich meczach wyjazdowych z Lechią Gdańsk.

Zakłady bukmacherskie na Lechia vs Raków?

Analitycy zakładów sportowych nie mieli łatwego zadania przed rozpoczęciem tej rywalizacji. Muszę przyznać, że byłem bardzo ciekaw, kto zostanie faworytem przed pierwszym gwizdkiem sędziego. Na ten moment większe szanse na zwycięstwo ma ekipa przyjezdna, czyli Raków Częstochowa. Prawdopodobnie spory wpływ na takie przewidywania miała tutaj statystyka meczów bezpośrednich w Gdańsku, która przemawia na korzyść gości. Jeśli weźmiemy pod uwagę aktualną formę, to naprawdę ciężko wskazać tutaj faworyta. Lechia Gdańsk nie przegrała jeszcze żadnego meczu na swoim boisku, ale ma serię 2 kolejnych spotkań ligowych, w których straciła aż 8 bramek. Z drugiej strony mamy Raków Częstochowa, czyli najlepszy zespół w klasyfikacji meczów wyjazdowych, ale bez strzelonej bramki w dwóch poprzednich delegacjach.

Określenie zwycięzcy tego meczu w ofercie zakładów bukmacherskich nie będzie łatwym zadaniem. Eksperci piłkarski wiedzą, że tak jest i obawiają się jednogłośnie wskazać swojego faworyta.

Lechia Gdańsk po zmianie trenera jest mocno overowym zespołem. Biało-Zieloni regularnie strzelają przynajmniej jedną bramkę w każdym starciu, dlatego też być może adekwatne jest wskazanie wyniku BTTS. Raków ma co prawda serię 2 meczów wyjazdowych bez strzelonej bramki, jednak gra defensywna Lechii pozwala zakładać, że podobnie jak w poprzednim sezonie, zobaczymy tutaj wymianę ciosów. Alternatywnie można zastanowić się nad +2,5 gola, ponieważ takim wynikiem zakończył się każdy z 3 meczów między tymi ekipami w Gdańsku.

W ostatnim meczu Rakowa z bardzo dobrej strony zaprezentował się Ivi Lopez. Hiszpański napastnik strzelił dwie bramki w rywalizacji z Zagłębiem Lubin i zakłady bukmacherskie ustawiły dość ciekawy przelicznik na strzelonego gola przez tego piłkarza.

Zazwyczaj w rywalizacjach między tymi ekipami triumfuje drużyna przyjezdna. Lechia Gdańsk wygrała w dwóch ostatnich delegacjach z Rakowem, a Częstochowianie zwyciężyli w dwóch poprzednich meczach w Gdańsku. Czy taka seria w rywalizacjach między nimi zostanie utrzymana?

Więcej regionalnych informacji sportowych znajdziesz tutaj -> Sport

Obstawianie zakładów bukmacherskich niesie ze sobą ryzyko uzależnienia. Pamiętaj, że nie może być sposobem na życie. W Polsce korzystanie z usług nielegalnych bukmacherów jest zabronione, możesz grać wyłącznie u tych operatorów, którzy posiadają zezwolenie Ministerstwa Finansów.

Zakłady wzajemne urządzane przez sieć Internet przyjmowane są na stronie internetowej Spółki pod adresem www.superbet.pl na podstawie zezwolenia Ministerstwa Finansów z dnia 24.10.2019 r., o nr PS4.6831.5.2019.

Autor tekstu: Mateusz Nowak – Senior Project Manager i redaktor Zagranie.com, absolwent dziennikarstwa sportowego i zarządzania w sporcie na UAM i fan piłki nożnej oraz tenisa! Na Twitterze – @Mati_N95

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *