Zawinił słupczanin?

24 września, 2018

Mieszkaniec powiatu słupeckiego doprowadził w ubiegłym tygodniu do tragicznego w skutkach wypadku w miejscowości Grab (powiat pleszewski). Jak wynika z ustaleń tamtejszej policji 41-latek zjechał na przeciwny pas ruchu i doprowadził do czołowego zderzenia, w którym zginęła jedna osoba. Do zdarzenia doszło 5 września około godziny 14.00 na drodze wojewódzkiej nr 443 w miejscowości Grab. Mieszkaniec naszego powiatu podróżował fiatem.

,,Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierowca samochodu marki Fiat Tipo, jadąc w kierunku miejscowości Gizałki, zjechał na przeciwny pas ruchu i zderzył się czołowo z samochodem marki Citroen Berlingo. 41-letni kierowca citroena z województwa pomorskiego, poniósł śmierć na miejscu. Fiatem kierował 41-letni mieszkaniec powiatu słupeckiego, który z obrażeniami ciała został przewieziony do szpitala w Jarocinie” – informuje pleszewska policja.

Kierowca fiata był trzeźwy, została pobrana mu krew do badań. Na miejscu pracowali strażacy z kilku jednostek.

,,Zadysponowano zastępy z terenu dwóch powiatów: JRG Jarocin, OSP Dobieszczyzna, OSP Ludwinów, JRG Pleszew, OSP Czermin, OSP Pieruszyce, OSP Grab. Po przybyciu na miejsce zdarzenia zabezpieczono teren prowadzonych działań.” – wyjaśnia mł. asp. Aleksander Zywert z PSP Jarocin.

Pojazdami podróżowali tylko kierowcy, działania ratowników polegały na udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy osobom poszkodowanym.

,,Niestety, pomimo starań ratowników i lekarza nie udało się uratować jednego z mężczyzn. Podczas prowadzonych działań ruch na drodze wojewódzkiej został całkowicie wstrzymany. Policja zorganizowała objazd. Po zakończeniu czynności dochodzeniowo – śledczych prowadzonych przez Policję usunięto pozostałości powypadkowe z jezdni” – relacjonuje mł. asp. Aleksander Zywert.

Postępowanie w sprawie tego tragicznego zdarzenia prowadzą policjanci pod nadzorem prokuratury.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *