Zawodowy znaczy lepszy

18 czerwca, 2014

Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Koninie kształci specjalistów  już od 16 lat. W tym roku pierwszy raz przyjmie studentów na studia magisterskie. 16 czerwca ruszył nabór na wszystkie kierunki i poziomy studiów w roku akademickim 2014/2015.

Studia magisterskie na filologii angielskiej z językiem niemieckim i filologii germańskiej z językiem angielskim to największa nowość. Zapewne ucieszy tych, którzy chcą je skończyć, po uprzednim uzyskaniu licencjatu na odpowiednim kierunku, bez konieczności uciążliwych wyjazdów z Konina. Czas studiów – 2 lata. Studenci  jednej lub drugiej specjalności będą mieli do wyboru dwie specjalizacje: językoznawstwo stosowane: dydaktyka lub językoznawstwo stosowane: translacja.

Inną nowością jest logistyka – kierunek na poziomie licencjackim z dwiema specjalnościami: logistyka handlu i spedycja oraz logistyka i organizacja produkcji. On również, jak wszystkie kierunki na naszej uczelni, ma profil zawodowy. To ważna wiadomość dla młodych ludzi, bo oznacza, że ok. 70% zajęć, to zajęcia praktyczne. Dzięki temu wstępnemu realnemu kontaktowi z przyszłą profesją, a nie tylko z samą wiedzą teoretyczną, łatwiej będzie odnaleźć się w nowej sytuacji życiowej, w tym przypadku – zawodowej; łatwiej będzie wdrażać się w pracę.

Od tego roku na „starych” kierunkach będzie kilka nowych specjalności. I tak, na bezpieczeństwie wewnętrznym pojawia się specjalność formacje umundurowane i uzbrojone, na filologii germańskiej dwie: filologia germańska z komunikacją interpersonalną, na której, w dodatkowym module językowym, prowadzona jest nauka języka niemieckiego od podstaw(!) i filologia germańska z elementami logistyki. Pedagogika jako nowość proponuje pedagogikę opiekuńczo-wychowawcza z poradnictwem pedagogiczno-psychologicznym, natomiast zarządzanie – business management.
 
Przypomnijmy, w roku akademickim 2014/2015 PWSZ w Koninie poprowadzi studia licencjackie na 13 kierunkach stacjonarnych i niestacjonarnych. Są to:

• bezpieczeństwo wewnętrzne,
• budownictwo,
• dietetyka,
• filologia (tylko studia stacjonarne),
• fizjoterapia,
• inżynieria środowiska,
• logistyka,
• mechanika i budowa maszyn,
• pedagogika,
• praca socjalna,
• turystyka i rekreacja,
• wychowanie fizyczne,
• zarządzanie.

Rekrutacja na studia I i II stopnia (stacjonarne i niestacjonarne) trwać będzie od 16 czerwca do 19 września 2014 r.

Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Koninie prowadzi również studia podyplomowe. Szczegóły na stronie www.pwsz.konin.edu.pl w zakładce STUDIA PODYPLOMOWE. Rekrutacja na nie, ze względu na specyfikę kształcenia, ma charakter ciągły, a kryterium naboru stanowi kolejność zgłoszeń.

  1. Witam serdecznie! Ze swojej strony zapraszam na studia magisterskie do szkół WSB. Posiadamy oddziały w wielu miejscach w kraju, w tym niedaleko Konina – w Poznaniu. Nasza oferta studiów II stopnia jest niezwykle szeroka i każdy w niej może znaleźć tu kierunek odpowiedni dla siebie. Dodam również, że obecnie trwa promocja, w której można zaoszczędzić aż 700zł, a warunkiem skorzystania z niej jest zapisanie się na studia do 11 sierpnia.

    Pozdrawiam, Andrzej Czarnecki
    Online Ekspert WSB II stopnia

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *