Zderzenie osobówki z ciężarówką. Jedna osoba nie żyje.

26 listopada, 2020

Do tragicznego w skutkach wypadku drogowego doszło wczoraj (25 listopada) ok. godz. 16 w miejscowości Ostrowo Kościelne (gm. Strzałkowo).

Do SKKP w Słupcy wpłynęło zgłoszenie o wypadku na drodze pomiędzy Kornatami a Ostrowem Kościelnym w gminie Strzałkowo. Ze zgłoszenia wynikało że jedna osoba jest zakleszczona w zgniecionym samochodzie osobowym.

W chwili przybycia strażaków na miejsce zdarzenia i dokonaniu rozpoznania zastano samochód ciężarowy oraz osobowy biorący udział w zdarzeniu. Samochód ciężarowy Scania z naczepą, w wyniku zdarzenia drogowego zatrzymał się na ogrodzeniu jednej z posesji. Samochodem tym podróżowała jedna osoba. Kierowca przebywał poza pojazdem bez widocznych obrażeń. Samochód osobowy Renault stał na kołach na terenie tej samej posesji co samochód ciężarowy zatrzymując się na ogrodzeniu. Samochodem osobowym podróżowała również jedna osoba. Kierowca uwięziony był w pojeździe, brak było oznak życia. Dostęp do osoby poszkodowanej był utrudniony z uwagi na zdeformowaną karoserię pojazdu oraz metalowe elementy ogrodzenia. Strażacy po zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, wykonali dostęp do osoby uwięzionej w samochodzie osobowym poprzez usunięcie dachu oraz drzwi kierowcy przy użyciu narzędzi hydraulicznych oraz odciągnęli deskę rozdzielczą przy użyciu rozpieraka kolumnowego.

Niestety po wydostaniu poszkodowanego zespół ratownictwa medycznego który był na miejscu stwierdził śmierć na miejscu kierowcy samochodu osobowego– relacjonuje rzecznik prasowy KP PSP w Słupcy, mł. ogn. Marcin Nachowiak.

Fot. PSP Słupca

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *