Zderzenie trzech samochodów

20 kwietnia, 2016

Na drodze krajowej 92 w Wólce (gm. Strzałkowo) doszło do wypadku z udziałem trzech samochodów: Forda Focus, Fiata Ducato i Iveco Daily, którymi podróżowały 4 osoby.

Na miejsce dojechały zastępy strażackie z JRG PSP ze Słupcy i OSP Strzałkowo.

– Kierujący Fiatem oraz Iveco opuścili auta o własnych siłach, natomiast kierowca i pasażer Forda znajdowali się wewnątrz pojazdu – przytomni. Samochód Ford był przodem wciśnięty pod samochód Iveco – mówi mł. bryg. Dariusz Różański ze słupeckiej straży.

Strażacy rannym udzielili kwalifikowanej pierwszej pomocy oraz wspólnie z Zespołem Ratownictwa Medycznego przetransportowali ich do karetki. Równolegle zabezpieczono teren zdarzenia i odłączono zasilanie w autach. Przy wykorzystaniu narzędzi hydraulicznych podniesiono samochód Iveco celem rozłączenia wciśniętego pod tył samochodu Ford. Ruch na drodze podczas prowadzenia działań odbywał się wahadłowo. To nie jedyne groźne zdarzenie drogowe w gminie Strzałkowo do jakiego doszło w ubiegłym tygodniu.

Wcześniej, bo 4 kwietnia około godz. 12.15 w Strzałkowie na drodze krajowej K92 Kierujący fiatem mężczyzna nie zachował bezpiecznej odległości od poprzedzającego go pojazdu w wyniku czego najechał na tył hondy, a następnie zjechał na przeciwległy pas ruchu i uderzył w nadjeżdżającego z przeciwka mercedesa.

– W wyniku zderzeń obrażeń ciała doznał kierujący fiatem i z podejrzeniem wstrząśnienia mózgu został przewieziony do szpitala. Kierujący samochodami byli trzeźwi – mówi asp. Marlena Kukawka ze słupeckiej policji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *