Zderzenie z drzewem

5 grudnia, 2009
Zderzenie z drzewem
Zderzenie z drzewem

21 listopada br. w Wólce, gm. Strzałkowo prawdopodobnie nadmierna prędkość oraz śliska droga były przyczyną utraty panowania kierującego Fordem Focusem i uderzenia w przydrożne drzewo. Strażacy z OSP Strzałkowo i JRG Słupca po zabezpieczeniu i oświetleniu miejsca zdarzenia udzielili pomocy przedmedycznej kierowcy (założono kołnierz ortopedyczny, ułożono na noszach oraz zabezpieczono przed utratą ciepła). Równolegle podano strumień piany na komorę silnika oraz kierowano wahadłowo ruchem do czasu przybycia policji. Działania ratownicze trwały 1,5 godziny.

Fot. KP PSP Słupca

 1. 1. Nie ma czegos takiego jak pomoc przedmedyczna.
  2. Nie ma tu mowy o dzialaniach grupy ratownictwa medycznego (pogotowia ratunkowego)wiec strazacy uzyli raczej deski ortopedycznej bo noszy nie posiadaja.
  3. Jezeli byl to poszkodowany z wypadku i sadzac po zdjeciu (stan pojazdu) traktowac go nalezalo jako urazowego, nawet wg. wytycznych ITLS (wczesniejszego BTLS) strazacy „raczej” 😀 zabespieczyli poszkodowanego na desce ortopedycznej.

  To tak tylko na marginesie.
  Niech autor delikatnie zwroci uwage na to co pisze.
  Pozdrawiam.

 2. ..dobry komentarz, ale należy również delikatnie zwrócić uwagę, na ortografię! Strażacy mogli jedynie ZABEZPIECZYĆ teren lub zapewnić BEZPIECZEŃSTWO poszkodowanemu…tak na marginesie, trudno w języku polskim doszukać się słowa „zabespieczyli”!!!

 3. z rdoscia przyznaje sie do bledu 🙂
  i jak powiem ze to zasluga tego iz Z znajduje sie pod S to pewnie nie uwierzycie… nastepnym razem bede sie pilnowal…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *