Zebrali 18 litrów krwi

27 października, 2020

Za udaną można uznać niedzielną zbiórkę krwi w sali OSP w Kamieniu (25.10).  W akcji wzięły udział 43 osoby, z czego 40 z nich mogło oddać krew. Łącznie dało to 18 litrów tego wyjątkowego leku.

Krew zbierana była dla 6-letniego Adasia Wolnickiego, który choruje na białaczkę mielomonocytową. Jego tata Marcin pochodzi z Młodziejewic (Gmina Strzałkowo). Obecnie rodzina mieszka w Aleksandrowicach, małej miejscowości niedaleko Krakowa. Chłopiec jest leczony w szpitalu Uniwersyteckim Kraków Prokocim. Jak mówi jego tata, aby Adaś żył, co 5 dni musi mieć przetaczaną krew. Jedynym wyjściem z choroby jest przeszczep szpiku. Dawcą będzie jego starszy brat Tomasz. Jednak do tego czasu sześciolatek cały czas potrzebuje krwi.

Zbiórkę zorganizowała Ochotnicza Straż Pożarna w Kamieniu, Klub Honorowych Dawców Krwi PCK ,,Strażak Kamień”, Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Kaliszu oraz lokalne Koło Gospodyń Wiejskich. Organizatorzy i rodzice Adasia bardzo dziękują wszystkim osobom, które zaangażowały się w akcję.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *