Zebrali ponad 26 tys. zł na festynie charytatywnym ,,Razem dla Miłosza”

16 maja, 2022

Podczas sobotniego festynu charytatywnego, gdzie były zbierane pieniądze na leczenie Miłosza z Wólki, udało się zebrać 26 548 zł.

Miłosz Drygalski ma 11 lat i choruje na mukowiscydozę. Ratunkiem dla niego jest lek, który nie jest refundowany. Lek kosztuje około 160 tys. zł, jednak trzeba po niego lecieć do Argentyny. – Polskie prawo pozwala jednorazowo na przywiezienie tylko pięciu opakowań, które starczają na pięć miesięcy kuracji. Dlatego, żeby mieć roczną kurację, trzeba aż trzy razy lecieć do Ameryki Południowej – przekazuje mama chłopca, Magdalena.

Z początkiem kwietnia na portalu Siepomaga ruszyła zbiórka pieniędzy na rzecz młodego mieszkańca gminy Strzałkowo. Na tę chwilę (poniedziałkowy poranek – 16.05) na liczniku widnieje ponad 65 tys. zł. W minioną sobotę (14.05) przy hali widowiskowo-sportowej odbył się charytatywny festyn ,,Razem dla Miłosza”.

Dla uczestników było przygotowanych wiele atrakcji. Na dzieci czekały dmuchańce oraz animacje. W programie wydarzenia był także grill, fotobudka, kiermasz ciast, wystawy starych i nietuzinkowych samochodów, loteria fantowa, a także zumba dla dzieci i dorosłych. Podczas wydarzenia udało się zebrać 26 548 zł.

Zdj. organizatorzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *