Zgłosił fikcyjną kradzież samochodu – narkotyki i nielegalny tytoń w tle…

15 grudnia, 2018

Spore problemy będzie miał mieszkaniec powiatu słupeckiego, który na początku grudnia sfingował kradzież własnego samochodu. Policjanci zatrzymali w tej sprawie trzy osoby. U jednego z zamieszanych w sprawę znaleziono narkotyki i nielegalny tytoń!
Słupeccy kryminalni po raz kolejny rozwiązali sprawę fikcyjnego zgłoszenia o kradzieży samochodu. W ciągu kilku dni policjanci odnaleźli auto oraz udowodnili właścicielowi, że złożył fałszywe zeznania. Funkcjonariusze zatrzymali mężczyznę oraz osoby, które mu pomagały. U jednego z zamieszanych w sprawę znaleziono narkotyki i nielegalny tytoń.
,,Prawdopodobnie chęć uzyskania pieniędzy z odszkodowania spowodowała, że mieszkaniec powiatu słupeckiego zdecydował się na sfingowanie kradzieży swojego auta. Mężczyzna na początku grudnia zawiadomił tutejszą jednostkę Policji o utracie pojazdu. Wtedy sprawą zajęli się policjanci z Wydziału Kryminalnego. Szukając sprawcy przestępstwa przyjęli kilka hipotez, również taką, że kradzieży nie popełniono. Po kilku dniach śledczy nie mieli już wątpliwości co stało się z samochodem. Znaleźli go ukrytego na jednej z posesji w gminie Słupca” – relacjonuje oficer prasowy słupeckiej policji.
Kryminalni zatrzymali trzy osoby zamieszane w fikcyjną kradzież pojazdu. ,,Właścicielowi auta przedstawiono zarzuty zawiadomienia o niepopełnionym przestępstwie. Inni odpowiedzą za pomocnictwo. Podczas zatrzymania jednego ze sprawców funkcjonariusze znaleźli w jego domu niemal 50 gramów amfetaminy i około 12 kg krajanki tytoniowej” – wyjaśnia słupecka policja.
Policjanci prowadzący postępowanie określają sprawę jako rozwojową i wielowątkową.

  1. To trzeba mieć zryty czerep aby samemu się wpieprzyć no i jeszcze znajomka z narkotykami i tytoniem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *