Zima w mieście jak za… PRL-u

Zima w mieście jak za... PRL-u
7 grudnia, 2010
Zima w mieście jak za... PRL-u
Zima w mieście jak za... PRL-u

I stało się. Poprószyło i pomroziło, i zaczęły się problemy. W ubiegłym tygodniu, atakiem z 29 na 30 listopada, tegoroczna zima 2010/ 2011 rozpoczęła swoje panowanie.

Ze środy na czwartek, z jeszcze większą intensywnością dała do zrozumienia, że żartów z nią nie ma. I rzeczywiście dała się mocno we znaki mieszkańcom naszego miasta.

Najgorzej było rano, a nawet do wieczora, zarówno 30 listopada jak i 2 grudnia.

Śnieg zasypał jezdnie i chodniki, a mróz dołożył swoje.


  1. ja jako pracodawca za PRL nie tęsknię bo wowczas pracownicy stawiali mi warunki płacowe bo jak nie spełnie to odejdą do Mostostalu,dzisiaj ja dyktuję warunki a jak sie komuś nie podoba to droga wolna,kolejka za bramą długa,mruczą za moimi plecami ale pracują na warunkach przeze mnie podyktowanych.

  2. Pała z historii! Wybory do Sejmu kontraktowego i wolne wybory do Senatu odbyły się 4 czerwca 1989r. Cóż może dobrze, że p. Dąbek wróci do nauczania a nie będzie bawił się w udawanego działacza PiS-u.

  3. tak słuszna racja wybory istotnie odbyły się 4 czerwca 1989r ale czy te dwa dnia mają znaczenie dla mnie jest ważne że zlikwidowaliśmy PRL.

  4. Ustawę o zmianie Konstytucji PRL m.in. w zakresie zmiany nazwy państwa polskiego z Polskiej Rzeczpospolitej Ludowej na Rzeczpospolita Polska uchwalono w dniu 29 grudnia 1989r., a weszła w życie z dniem 31 grudnia 1989r. Kolejna pała z historii.

  5. Młodszy przyjmij do wiadomości że PRL zlikwidowaliśmy 4.o6.1989r dając mu kopa w dupsko w wyborach,te wszystkie zmiany nazwy o zwykła formalność nie mająca wielkiego znaczenia.

  6. Cóż z dyletantami nie ma o czym dyskutować. A na marginesie do wiadomości zwykłem przyjmować tylko fakty a nie ludzkie imaginacje. Całkiem dobrze na tym wychodzę.

  7. Młodszy ja mam bardzo poważny problem bo nie wiem gdzie w lipcu 2011r jechać na wakacje do Kanady czy Argentyny a ty mi bajery wypisujesz.

  8. Rozważ też wyjazd do ChRL lub KRL-D. Może zapamiętasz kiedy rozwalisz tam ustrój komunistyczny.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *