Złota drużyna strzelców

8 czerwca, 2010
Reprezentacja powiatu slupeckiego
Reprezentacja powiatu slupeckiego

Strzelectwo sportowe to dyscyplina niełatwa i mało popularna, a jednak nasza młodzież odniosła w niej ogromny sukces.
15 maja w Pleszewie odbyły się Otwarte Wojewódzkie Zawody Strzeleckie Ligi Obrony Kraju Młodzików i Juniorów Młodszych. Celem zawodów było między innymi: kształtowanie patriotycznej postawy młodzieży, uczenie odporności psychofizycznej i działania w zespole, popularyzacja i upowszechnianie strzelectwa sportowego i sportów obronnych oraz wyłonienie indywidualnych i zespołowych mistrzów strzelectwa młodzieżowego Województwa Wielkopolskiego.

W zawodach wzięło udział 15 czteroosobowych drużyn z całego województwa, uczestnicy startowali w dwóch konkurencjach: karabin (karabin sportowy, karabin pneumatyczny) i pistolet (pistolet sportowy, pistolet pneumatyczny). Słupcę reprezentowały również dwie drużyny: czworo młodzików i czworo juniorów młodszych, trenujących na co dzień w sekcji strzeleckiej UKS „Kopernik” oraz MOS pod opieką Karola Biadasza. Drużyny musiały być mieszane i składać się z dwóch młodzików oraz dwóch juniorów młodszych.

Po trwającej prawie cały dzień rywalizacji, młodzież odebrała ciężko zapracowane zwycięstwo. Jedna z naszych drużyn w składzie: Inga Spychała – młodziczka, Filip Dolatowski – młodzik, Olga Spychała – juniorka młodsza i Michał Rogaczewski – junior młodszy, drużynowo wywalczyli tytuł zespołowych mistrzów strzelectwa młodzieżowego Województwa Wielkopolskiego i otrzymali puchar ufundowany przez Ministra Obrony Narodowej.

Indywidualnie również nasi zawodnicy wywalczyli osiem medali, w tym: 2 złote, 4 srebrne i 2 brązowe. Gratulujemy młodzieży wyników, cieszymy się z takiej reprezentacji naszego miasta na forum województwa oraz zachęcamy i zapraszamy innych do trenowania strzelectwa sportowego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *