Złote medale dla tenisistów w Strzałkowie

6 maja, 2016

Już na początku nowego sezonu tenisowego, w ramach gminnych obchodów Święta Konstytucji 3 maja, Gminny Ośrodek Kultury w Strzałkowie zorganizował 2 maja na kortach przy ul.Andrzejewskiego Turniej Tenisa Ziemnego dla Dzieci i Młodzieży.

Jak zwykle zainteresowanie sportową rywalizacją młodych tenisistów było bardzo duże. Wśród najmłodszych swoje umiejętności zaprezentowały 5-latki: Lenka Skorniak, Nikodem Przyjazny i Aleksander Mazurek. W kategorii 8, 9 lat wystąpili Karolina Skorniak, Martyna Klekocka, Oskar Żychowicz, Kacper Gracjalny, Zosia Przyjazna i Zosia Synowiec a rywalizacji 11 i 12-latek Estera Klaszczyńska, Filip Klekocki i Eryk Gracjalny. Grupę najstarszych i najbardziej zaawansowanych tenisistów stanowili Karolina Synowiec, Hania Synowiec, Marta Czajkowska, Wojciech Parus, Filip Kołodziej i Kamil Wróbel.

Chociaż tego dnia wynik był sprawą drugorzędną, pasjonujących spotkań zarówno wśród najmłodszych, jak i bardziej doświadczonych graczy nie brakowało.

Najważniejsza była jednak dobra zabawa i uśmiech uczestników. Dla wszystkich uczestników wielką atrakcją były wręczane na koniec tenisowej rywalizacji złote medale, które ufundował Marcin Skorniak współwłaściciel firmy spedycyjno-transportowej ETSL Sp. z o.o. O piękne nagrody dla tenisistów postarał się również strzałkowski samorząd a dzieci podziękowały za to gromkimi oklaskami i swoim zaangażowaniem. Turniej przygotowali i poprowadzili gminny koordynator sportu Krzysztof Stefański i instruktor tenisa Radosław Bartkowiak.

Przypominamy, że zajęcia w ramach szkółki tenisowej działająca przy Gminnym Ośrodku Kultury w Strzałkowie prowadzone są w każdy poniedziałek i środę w godz. 17:00 – 19:00. Udział w zajęciach jest bezpłatny.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *