Zmarł Bogusław Renkiel, słupecki cukiernik

17 stycznia, 2014

Zmarł Bogusław Renkiel15 stycznia rano Słupcę obiegła smutna wiadomość – nie żyje Boguś Renkiel. Co się stało?! – Jak się dowiedzieliśmy przeszedł on zawał serca, z którego już nie wyszedł. O Jego zdrowie modliły się Siostry Sercanki i najbliżsi.

Cukiernię „Renkiel” prowadził wraz z żoną Sabiną od 1982 r. Pierwszy punkt handlowy mieścił się przy ul. Powstańców Wielkopolskich, kolejny w Blaszaku na oś. Niepodległości. Od 15 lat rodzinna cukiernia mieści się przy ul. Warszawskiej. Każdego dnia na klientów czekają wyjątkowo smaczne pączki, drożdżówki, różnorodne ciasta oraz okolicznościowe rogale marcińskie i ciastka wawrzynkowe. W Tłusty Czwartek, od wielu już lat, cukiernia wypieka tysiące pączków.
Bogusław Renkiel i jego cukiernia był nominowany do tytułu Słupecki Laur Gospodarczy 2010. Propagował zdrowy i aktywny styl życia w PTTK. Od wielu lat jego ciastka w kształcie św. Wawrzyńca kosztowali goście Słupeckich Spotkań Odpustowych przy Muzeum. Za swoją działalność uhonorowany przez Muzeum Regionalne w roku 2008, statuetką św. Wawrzyńca.

Pogrzeb Bogusława Renkla odbędzie się w sobotę o godz. 13.00.

Wspomnienie o sp. Bogusławie Renklu w najbliższym wydaniu Gazety Słupeckiej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *