Zmarł ks. Karol Brud

18 września, 2014

ks-Karol-BrudW nocy (17.09) zmarł ks. Karol Brud – proboszcz parafii św. Mikołaja w Młodojewie; wice dziekan Dekanatu Słupeckiego.

Ksiądz Karol Brud przybył do Młodojewa w 2001 roku. Wcześniej był proboszczem małej parafii na Kujawach. Za jego duszpasterzowania młodojewska XVIII wieczna świątynia zyskała oświetlenie iluminacyjne, poddana też została gruntownej renowacji i konserwacji – naprawiono dach, wymieniono oblicówki ścian zewnętrznych i wewnętrznych oraz przeprowadzono renowację ołtarza głównego i ołtarzy bocznych. Z pomocą ofiarnych parafian ks. Brud wybudował dwa przy kościelne parkingi, uporządkowany został cmentarz parafialny, który wzbogacił się o nową bramę, prowadzące do niej schody i wyłożoną kostką brukową alejkę, ustawiono również niewielki ołtarz polowy. Często podkreślał, że lubi bezpośredni kontakt z ludźmi i ten charakterystyczny, dla małych miejscowości, brak anonimowości. Mówił, że to wiele ułatwia i daje poczucie swego rodzaju bezpieczeństwa.

W środę, 17 września, odprawił wieczorną Mszę św. Jak mówią parafianie nic nie wskazywało, że się źle czuje. Około godziny 22.00 we wsi rozległ się sygnał karetki pogotowia – To na plebanię pojechali – mówili parafianie. Chorował na serce – kilka lat temu przeszedł zawał.

Jak poinformował słupecki dziekan ks. Hieronim Szczepaniak – ks. Karol Brud zmarł na zawał serca. W piątek, 19 września, o godz. 18.00 nastąpi eksporta (przeniesienie) ciała zmarłego Kapłana z kaplicy przedpogrzebowej do kościała parafialnego w Młodojewie. Następnie zostanie odprawiona Msza św. i po niej nastąpi czuwanie przy trumnie do godz. 23.00.

W sobotę, 20 września, o godz. 13.00 zostanie odprawiona Msza św. pogrzebowa w kościele w Młodojewie, po czym nastąpi przewiezienie doczesnych szczątków Proboszcza na cmentarz w Golinie.

  1. Spotka się teraz ze swoim kumplem boogiem mamony, wymyślonym przez jemu podobnych. Nie będzie już korzystał pasożytniczo ze składek ubezpieczonych obywateli.

    1. Hans ty też się spotkasz z Bogiem.Co wówczas powiesz ? Ale nie przejmuj się jeżeli będziesz przestrzegał przykazania Dekalogu na straty przez Boga nie zostaniesz przeznaczony.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *