Zmiany w Starostwie

23 sierpnia, 2011

Ewa Matyba – rzecznikiem prasowym. Elżbieta Kordylewska – kierownikiem Wydziału Oświaty, Kultury, Sportu i Turystyki?
Jak się nieoficjalnie dowiedzieliśmy niebawem ma nastąpić zmiana na stanowisku kierownika Wydziału Oświaty, Kultury, Sportu i Turystyki Starostwa Powiatowego w Słupcy. Według naszych informacji, od pewnego czasu dotychczasowa kierownik tego wydziału – Ewa Matyba popadła w niełaskę kierownictwa Starostwa.

Podobno w ostatnim okresie prowadzone były rozmowy z Ewą Matybą o dobrowolnym ustąpieniu ze stanowiska. Jednak bez propozycji – co dalej. W końcu pojawił się pomysł utworzenia w Starostwie „samodzielnej instytucji” rzecznika prasowego, którym według naszej informacji zostać ma właśnie Ewa Matyba. Z uzasadnieniem tej kandydatury nie będzie problemu, bowiem posiada ona doświadczenie w tym zakresie, jako redaktor „Gazety Kleczewskiej”( w Kleczewie mieszka).

Z kolei na stanowisku kierownika Wydziału Oświaty ma ją zastąpić Elżbieta Kordylewska, była dyrektor zlikwidowanej Szkoły Podstawowej w Wierzbocicach. Ma to być podobno „nagroda” za lojalność w trakcie ostatnich wyborów samorządowych, w których miała się opowiedzieć za kandydatami PSL, a w szczególności kandydatem PSLu na wójta gminy Słupca.

Aby te zmiany doszły do skutku, na najbliższej sesji radni mają dokonać zmiany regulaminu organizacyjnego Starostwa Powiatowego w Słupcy i utworzyć dodatkowe autonomiczne (na prawach wydziału) stanowisko rzecznika prasowego powiatu…

•••

Zastanawiający to pomysł i mam wątpliwości, czy do końca zasadny. Utworzenie stanowiska rzecznika prasowego powiatu w nowej strukturze organizacyjnej świadczyć może także o tym, że kierownictwo Starostwa uznało, iż dotychczasowe działania Wydziału Promocji w zakresie polityki informacyjnej były wątpliwej jakości. A chyba tak nie było. To oczywiście moja opinia.

Tworzenie dodatkowego stanowiska w administracji kłóci się z deklaracją rządu o konieczności ograniczania zatrudnienia w administracji państwowej i samorządowej. Ale cel… generuje środki.

  1. Matyby nikt nie zastąpi!
    Kordylewska tak zaciekle bronila zamkniecia szkoly, pozowala na taka dobroduszna dyrektorke, wielka spoleczniczke… a ludzie w to wierzyli i nakrecali sie z ta szkola… to bylo ustawiane, wszystko pod media… wszystko dla psl.. a teraz kordylewska pozbawia pracy wspanialej osobie…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *