Zmiany w zarządzie powiatu

29 maja, 2013

Podczas wtorkowej sesji rady powiatu potwierdziły się wcześniejsze spekulacje. Koalicja PSL – PiS praktycznie przestała istnieć. Dziewięcioro radnych PSL odwołało z zarządu powiatu Waldemara Miernika z PiS. Mimo, kilku rozmów nie udało im się przekonać Prawa i Sprawiedliwości do wzięcia udziału w władzach z innym przedstawicielem. W związku z tym w miejsce Miernika do zarządu powołano Stefana Zielińskiego z PSL.

„Formalnie koalicja przestała istnieć. W przyszłym tygodniu jesteśmy umówieni na rozmowę, na temat dalszej ewentualnej współpracy” – mówią słupeccy działacze PiS.

Powodem dla którego odwołano Waldemara Miernika z zarządu była krytyka prasowa. W jednym z wywiadów powiedział on wiele krytycznych słów pod adresem lidera PSL w powiecie słupeckim Eugeniusza Grzeszczaka. „Jest mi przykro, że znaleźliśmy się w takiej sytuacji. Myślałem, że nasza umowa będzie trwała do końca kadencji. Mamy w naszym samorządzie wiele pracy do wykonania, więc nie powinniśmy zajmować się wielka polityką. Dlatego wycofuję swoje poparcie dla Waldemara Miernika jako członka zarządu” – powiedział w uzasadnieniu odwołania starosta Mariusz Roga. Radni PSL w całości (9 osób) zagłosowali za odwołaniem, 6 radnych wstrzymało się od głosu, a jeden był przeciwny.

Radni PSL chcieli, by w zarządzie znalazł się inny przedstawiciel PiS – Jacek Szczepankiewicz. Jednak mimo zarządzonej pięciominutowej przerwy dotychczasowi koalicjanci się nie dogadali. W związku z tym kandydatem do zarządu został najbardziej doświadczony samorządowiec wśród ludowców, czyli Stefan Zieliński. W głosowaniu na członka zarządu Zieliński otrzymał 11 głosów. Czterech się wstrzymało od głosu, a jeden był przeciw.

Więcej o sesji Rady Powiatu w najnowszym wydaniu Gazety Słupeckiej, które w punktach sprzedaży już 4 czerwca.

  1. Staropolskim : ” Prawda w oczy kole” Pan Miernik mial racje a PSL jak zwykle odwraca kota ogonem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *