Znęca się nad końmi?!

17 kwietnia, 2012

Do policji w minionym tygodniu wpłynął donos na jednego z hodowców koni z gminy Słupca. Informator twierdzi, że konie hodowane przez niego są w strasznym stanie i trzeba je natychmiast ratować. „Ja donosicielowi się odwdzięczę” – zapowiada hodowca.

LIST DO REDAKCJI
„Zgłaszam interwencję w sprawie znęcania się nad zwierzętami przez /…/ z Kochowa. Ten pseudohodowca koni zagłodził je skrajnie i trzyma w urągających warunkach. Konie trzeba mu zabrać natychmiast, bo z nich została tylko skóra i kości a smutne oczy błagają o litość. Jego trzeba zamknąć w areszcie i doprowadzić do stanu tych koni to zrozumie swoje postępowanie. Niech weterynarze określą stan tych koni” – czytamy w anonimie skierowanym do redakcji. Sprawdziliśmy najpierw czy policja zajmuje się sprawą.

Jak się okazuje, interwencja policji została już przeprowadzona: „W mijającym tygodniu do KPP w Słupcy wpłynęło anonimowe pismo dotyczące znęcania się nad zwierzętami w miejscowości Kochowo. Nadawca pisma informował o zaniedbaniach w opiece nad końmi przez osobę, która miała się nimi zajmować pod nieobecność właściciela. Po otrzymaniu pisma skontaktowano się z właścicielem gospodarstwa. Dzielnicowy sprawdził, że zwierzętom nie brakuje wody i pożywienia. Została umówiona wizyta z weterynarzem, aby specjalista orzekł, czy opieka jest właściwie sprawowana i czy ucierpiało zdrowie koni” – mówi nam rzecznik policji Marlena Kukawka.

Postanowiliśmy sami sprawdzić jak sprawa wygląda.

NIEPRZYCHYLNI SĄSIEDZI
To nie pierwsze donosy skierowane przeciwko hodowcy z Kochowa. W tym miejscu nie tak dawno…

Więcej w „Gazecie Słupeckiej”

 1. znam te konie, bo przebywałam wraz z koleżanką z nimi rok czasu 🙂
  były w dobrym stanie, lecz w zimę wybiedniały ponieważ traciły więcej energii na ogrzanie własnego ciała. Właściciel wcale nie znęcał się nad końmi. Konie na nasz widok rżały i „cieszyły się”.

  1. dziewczyno Ty chyba nie widziałaś w życiu normalnie wyglądającego konia, jeżeli zdjęcie jest autentyczne, te konie przedstawiają obraz nędzy i rozpaczy, ten „hodowca” to miłośnikiem koni na pewno nie jest i już raczej nie będzie, to typ biznesmena, duży zysk małym kosztem, żal mi tych smutnych koników, bo są to koniki

 2. może i tak bo teraz zmarniały, zgadzam się, ale przez to że są mokre (od deszczu) wyglądają gorzej.

 3. ja się zgadzam że teraz zmarniały, kiedyś było inaczej…nie wiem co się tam stało, od 3 miesięcy tam już nie przyjeżdżam. A gościu nie bardzo zna się na hodowli koni, gdyby nie ja z koleżanką wielu rzeczy by nie wiedział. Jeść dostawały bo widziałam i wcale nie mało ale nie które konie zjadły więcej inne mniej.
  pokaże zdjęcie przywódczyni stada: http://www.bankfotek.pl/view/1234079
  chuda to ona nie jest 🙂 , zdjęcie z jakieś kila miesiące temu 🙂

 4. Hucuły to rasa koni bardzo mało wymagająca pod względem pokarmowym i wystarczy im dobre siano by wyglądały okrąglutko. Niestety konie na zdjęciu są strasznie wychudzone, wystające kręgosłupy i żebra świadczą o tym, że od dłuższego czasu konie są niedożywione. Sam hoduje konie wiem się na tym trochę znam.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *