Zostawił parafię bez długów

30 września, 2014

Zostawił parafię bez długówW niedzielę, 28 września, ks. Józef Warga odprawił ostatnią Mszę św. jako proboszcz słupeckiej fary. Ksiądz kanonik odchodzi na zasłużoną emeryturę, jednak nie żegna się z naszym miastem. Słowa podziękowania Proboszczowi za jedenaście lat posługi duszpasterskiej w parafii św. Wawrzyńca wyrazili przedstawiciele Rady Parafialnej i Koła Żywego Różańca, radni miasta, katecheci, uczniowie i dyrekcja gimnazjum, strażacy, dzieci i ministranci.

Ks. Józef Warga (ur.06.04.1939 r.), do Słupcy został posłany w listopadzie 2003 r.

Czas szybko mija. Po okresie prawie jedenastu lat proboszcz został odwołany i przejdzie na zasłużoną emeryturę. Nie opuści on jednak Słupcy, za zgodą nowego proboszcza ks. Tomasza Rysia, zostanie on rezydentem parafii św. Wawrzyńca i zamieszkiwać będzie w pomieszczeniach Domu Parafialnego. Podczas niedzielnej Mszy św. ks. Warga w swojej homilii mówił przede wszystkim o rodzinie i potrzebie opieki nad ludźmi starszymi, chorymi. Dziękował też parafianom, kapłanom i współpracownikom za wspólne lata…

Więcej we wtorkowym (30.9) wydaniu Gazety Słupeckiej.

  1. Doczekaliśmy takich czasów że jak proboszcz odchodzi z parafii i nie ma ona zadłużenia to pisze się o tym artykuły, może za kilka lat będzie się przyznawać ordery. Długów można narobić jak się coś buduje, remontuje, resztę sobie dośpiewajcie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *