ZUS szuka siedziby

7 czerwca, 2011

Było blisko likwidacji Zakładu Ubezpieczeń Społecznych w Słupcy
Mimo że była taka groźba wydaje się, że powiatowy oddział ZUS zostanie w Słupcy. Pracownicy placówki już od kilku miesięcy byli przenoszeni do pracy w Koninie, Gnieźnie, czy Słupcy. Choć klienci zakładu rzadko odwiedzają jego siedzibę, to jednak trudno sobie wyobrazić powiat bez ZUS-u. O trudnej sytuacji poinformował podczas ostatniej sesji starosta Mariusz Roga.

Wydaje się jednak, że sytuacja została opanowana. Nieoficjalnie dowiedzieliśmy się, że w ubiegłym w Słupcy na zaproszenie posła Eugeniusza Grzeszczaka gościł członek zarządu ZUS Michał Jonczyński. Był on zadowolony z wizyty w naszym mieście. Jego zdaniem oddział ZUS-u pozostanie, ale trzeba poprawić warunki lokalowe. Nowa siedziba ZUS-u musi być m.in. dostosowana do obsługi osób niepełnosprawnych. Burmistrz Michał Pyrzyk powiedział, że pomoże znaleźć miejsce na siedzibę oddziału ZUS w Słupcy. Liczy jednak na współpracę powiatu.

„Słupca może funkcjonować bez ZUS-u, KRUS-u, czy Urzędu Skarbowego. Jednak powiat nie poradzi sobie bez tych instytucji, czy urzędów. Dlatego nasze działania będą wymagały koordynacji z powiatem. O sprawie poinformowany jest członek zarządu powiatu Szymon Grzywiński i teraz powiat pomoże w rozwiązaniu problemu” – powiedział burmistrz Pyrzyk.

Nikt nie chce zdradzić jakie miejsca wchodzą w rachubę jeżeli chodzi i przeniesienie oddziału ZUS. Wiadomo jednak, że będą to miejsca w zasobach miasta lub powiatu, bowiem Zakład Ubezpieczeń Społecznych raczej nie chce się wiązać z prywatnym podmiotem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *