Związkowcy pytają, dyrektor nie odpowiada

6 października, 2011

W szpitalu trwa spór między dyrekcją a pracownikami
Po ubiegłotygodniowych obradach Społecznej rady SP ZOZ nie milkną komentarze na temat nagrody dla dyrektora. W związku z tym pracownicy szpitala skupieni w związkach zawodowych chcą powrotu do rozmów w sprawie dodatkowych pieniędzy dla załogi. Do spotkania z dyrektorem Krzysztofem Stasiakiem miało dojść w środę 28 września. Niestety nie doszło. „Rano dyrektor spotkanie odwołał” – mówią nam przedstawicielki związków zawodowych.

Jeszcze kilka miesięcy temu kiedy związki zawodowe negocjowały podział dodatkowych pieniędzy za 2009 rok, środowiska lekarskie twierdziły, że nie można dodatkowo dać po 300 zł. na głowę pracownika więcej, bo mogłoby to zachwiać finansami szpitala: „Najgłośniej wtedy krzyczał doktor Zygmunt Zieliński. Teraz był za przyznaniem dyrektorowi 28 tysięcy nagrody. I jeszcze z lekceważeniem mówi, że to nie idzie z naszych pieniędzy. Przecież to się kupy nie trzyma” – mówią oburzone przedstawicielki związków zawodowych.

Wspominają też czasy kiedy dyrektorem szpitala była Agnieszka Pachciarz: „Wtedy dostawaliśmy nagrody w wysokości jednej pensji i pani dyrektor też w wysokości jednej pensji. Wtedy chyba było sprawiedliwiej?”.

Cały artykuł w „Gazecie Słupeckiej”

  1. Naiwni ci ludzie. To Dyrektor Szpitala ma robić tak aby było sprawiedliwej ? Gdzie to pisze ? Lepiej ma mieć Dyrektor i Ordynatorzy z lekarzami ale nie pielęgniarki. Panie Marcinie kiedy pan Zieliński obronił doktorat ? Śledzę wydarzenia na naszym terenie dość wnikliwie a umnknął mi taki ważny news.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *