Nowa policjantka w szeregach słupeckiej policji

19 marca, 2024

12 marca w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Poznaniu nowo przyjęci do służby funkcjonariusze złożyli uroczyste ślubowanie. Wśród nich była policjantka z Komendy Powiatowej Policji w Słupcy post. Greta Maciejewska. Teraz czeka ją kilkumiesięczne przeszkolenie, po odbyciu którego podejmie służbę w Posterunku Policji w Powidzu.

Na dziedzińcu Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu 12 marca br. odbyło się uroczyste ślubowanie 115 nowo przyjętych policjantek i policjantów. Ślubowanie odebrał I Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Poznaniu insp. Sławomir Piekut. W uroczystym apelu udział wzięli również również mł. insp. Violetta Mójta Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Poznaniu, przełożeni nowych policjantów Komendanci Miejscy i Powiatowi woj. wielkopolskiego , przedstawiciele związkków zawodowych oraz lokalnego samorządu oraz rodziny i bliscy ślubujących.

I Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Poznaniu insp. Sławomir Piekut pogratulował nowo przyjętym policjantom podjętej decyzji oraz podziękował za podjęcie się służby na rzecz bezpieczeństwa wielkopolan. Podkreślił jak ważne jest dobre, merytoryczne przygotowanie do pełnienia służby. Życzył im satysfakcji z wykonywanych obowiązków oraz realizacji własnych ambicji i planów. Wyraził przekonanie, że młodzi policjanci będą godnie reprezentować mundur w służbie oraz poza nią.

Dla wszystkich nowo przyjętych był to bardzo ważny dzień, zarówno w życiu prywatnym jak i zawodowym. Służba w szeregach wielkopolskiej Policji jest wyróżnieniem, ale i dużą odpowiedzialnością. Teraz czeka ich wytężony czas nauki i zdobywania doświadczenia w szkołach policyjnych, a następnie praca w jednostkach garnizonu wielkopolskiego. Po kilkumiesięcznym przeszkoleniu dołączą do swoich kolegów i koleżanek, by wesprzeć ich w służbie.

Po oficjalnej części uroczystości przyszedł czas na gratulacje od rodzin i bliskich oraz wspólne pamiątkowe zdjęcia.

Inf.wł.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *