21-latek wyłudził ponad 15 000 zł, grozi mu do 8 lat więzienia

6 lipca, 2022

Policjanci z Gniezna zajmujący się przestępstwami gospodarczymi zakończyli sprawę oszustw. Efektem ich pracy było postawienie 81 zarzutów 21-letniemu mieszkańcowi powiatu słupeckiego.

Pracujący nad sprawą funkcjonariusze z Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą zakończyli prowadzone od kilku miesięcy postępowanie przeciwko 21-letniemu mieszkańcowi naszemu powiatu.  – Oskarżony, na popularnym serwisie ogłoszeniowym oferował do sprzedaży sprzęt elektroniczny, między innymi telefony komórkowe, konsole do gier, radia samochodowe, głośniki. Zakupiony towar, nigdy nie trafiał do klienta, za to pozyskane środki powiększały stan jego konta. Sprawca wyłudził od pokrzywdzonych około 15 500 złotych – przekazała gnieźnieńska policja.

Postępowanie zakończyło się skierowaniem do sądu aktu oskarżenia, który obejmuje 81 czynów. Zgodnie z art. 286 kodeksu karnego za oszustwo grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności. Ponadto, sprawca powinien się liczyć z obowiązkiem naprawienia wyrządzonej szkody.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *