Afera hazardowa w Słupcy?

16 lutego, 2010

Kontrole Izby Celnej
Na terenie Słupcy prowadzona była akcja kontrolna izby celnej z Poznania. Miała ona na celu wyłapanie uchybień w lokalach, które posiadają automaty do gier hazardowych. Czy w Słupcy ujawniono poszlaki jakiejś „afery hazardowej”? O akcji poinformował nas jeden z mieszkańców Słupcy, który przechodząc ulicą Sikorskiego zauważył kręcących się przy lokalu z grami hazardowymi celników.

Jak się dowiedzieliśmy od rzecznika prasowego poznańskiej Izby Celnej Cezarego Kosmana: „Akcja którą prowadziliśmy trzeciego lutego była standardową, rutynową kontrolą. Izba celna skontrolowała lokale na terenie Słupcy, aby sprawdzić, czy przypadkiem maszyny do gier pieniężnych nie posiadają żadnych uchybień.

W lokalach, które zostały skontrolowane nie stwierdzono naruszenia warunków udzielenia pozwolenia właścicielom lokali.” Najczęściej znajdowane przez celników uchybienia dotyczą kwoty wypłacanych przez maszyny pieniędzy.

Według ustawy jednorazowo „jednoręki bandyta” nie może wypłacić więcej niż równowartość 15 euro. W Słupcy takich przypadków nie stwierdzono.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *