Będzie nowy wóz strażacki dla jednostki OSP w Gminie Powidz

13 lipca, 2020

Najprawdopodobniej do jednostki OSP z terenu Gminy Powidz trafi nowy wóz strażacki w ramach akcji ogłoszonej przez MSWiA „Bitwa na wozy”. Ma to być nagroda za jak największą frekwencję w drugiej turze wyborów prezydenckich. Dofinansowanie na zakup wozu bojowego wynosi 800 tys. zł.

„Bitwa na wozy” to akcja MSWiA, która miała na celu zmobilizowanie wyborców w gminach do 20 tys. mieszkańców, aby poszli do urn w wyborach prezydenckich. Ogłoszono ją zarówno przed pierwszą, jak i przed drugą turą. O ile przed dwoma tygodniami szanse na nowy wóz strażacki miały po jednej gminie w województwie, to w drugiej już z terenu 49 dawnych województw sprzed reformy administracyjnej.

To właśnie w Gminie Powidz w II turze wyborów prezydenckich zanotowano najwyższą frekwencję spośród wszystkich gmin (do 20 tys. mieszkańców) wchodzących w skład dawnego województwa konińskiego.Frekwencja wyniosła rekordowe 80,14%! Ze względu na to, że dla potrzeb konkursu przyjęto, że nie uwzględnia się głosów osób niewpisanych go spisu wyborców – głosujących na podstawie zaświadczenia o prawie do głosowania, musi zostać ona obniżona. Wynik 75,64% nie został jednak pobity przez żadną inną gminę z regionu. O tym, do której jednostki OSP trafi dofinansowanie zdecyduje Komendant Główny Państwowej Straży Pożarnej w porozumieniu z Wójtem Gminy. Nowy wóz może trafić do OSP w Powidzu, Ostrowie Starym lub Wylatkowie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *