Bezdomny pobił nastolatka

4 listopada, 2014

Bezdomny pobił nastolatkaDzięki roztropności nastolatka, który zapamiętał wygląd napastnika policjanci szybko zatrzymali sprawcę pobicia. Słupecki bezdomny odpowie za uszkodzenie ciała chłopca. Grozi mu do 2 lat więzienia.

27 października w godzinach wieczornych w Słupcy w jednym z parków został pobity 11-letni chłopiec. Jak wynika z przekazanych policjantom informacji małoletni jechał rowerem, został zaczepiony przez nietrzeźwego mężczyznę i zaatakowany. Popchnięte dziecko spadło z roweru i było uderzane rękoma oraz kopane.

Kiedy napastnik oddalił się chłopiec telefonicznie poinformował rodzinę, a ta wezwała karetkę pogotowia na miejsce zdarzenia. W parku pojawili się też mundurowi i kryminalni. Nastolatek zapamiętał wygląd mężczyzny i podał do policjantom. Dzięki temu kryminalni w ciągu kilkunastu godzin zatrzymali mężczyznę podejrzewanego o napaść na chłopca. Okazał się nim słupecki bezdomny.

Nastolatka umieszczono w szpitalu na obserwacji. Ze wstępnych ustaleń wynika, że dziecko doznało ogólnych potłuczeń. Prowadzący sprawę funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego złożyli wniosek do prokuratury o objęcie tej sprawy ściganiem z urzędu z uwagi na ważny interes publiczny. Prokurator przychylił się do stanowiska policjantów.

57-letniemu napastnikowi przedstawiono zarzut uszkodzenia ciała małoletniego. O jego losie zdecyduje Sąd. Policjanci podkreślają, że nie ma zgody na bicie dzieci i nic nie jest w stanie tego usprawiedliwić.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *