Czy Michał Goliński zostanie w SKP?

21 grudnia, 2012

To nie jest najlepsza wiadomość dla słupeckich kibiców przed zbliżającymi się świętami. Wszystko wskazuje na to, że Michał Goliński, a więc podpora Słupeckiego Klubu Piłkarskiego najprawdopodobniej zimą zmieni klub. Nieoficjalnie wiemy, że piłkarz ma bardzo dobre oferty gry w zespołach z wyższych lig niż czwarta.

Prezes SKP Robert Nadgrodkiewicz gdy spytaliśmy go o sytuację w klubie i deklarację Michała Golińskiego odparł, że nie ma dobrych wieści: „Na 95% Michała wiosną nie zobaczymy już w SKP. Otrzymał on bowiem dobre sportowo i finansowo oferty gry i myślę, że na którąś się zdecyduje. Nie jestem w stanie przebić tych ofert” – mówi prezes. Sam piłkarz nie wypowiada się tak jednoznacznie.: „Nic jeszcze nie jest przesądzone. Oczywiście potwierdzam, że mam kilka ciekawych propozycji, ale w tej chwili nie podjąłem jeszcze wiążącej decyzji. Wszystko powinno się wyjaśnić jeszcze w tym roku?” – mówi najlepszy słupecki piłkarz.

Przypomnijmy, że Michał Goliński pojawił się w Słupcy na początku 2012 roku. Pierwsze tygodnie nie były dla niego zbyt udane, ale gdy tylko osiągnął niezłą formę fizyczną od razu stał się niekwestionowanym liderem SKP. Wiosną bardzo dobrze grał w ostatnich kolejkach sezonu, oraz w spotkaniach Pucharu Polski. Najlepiej spisał się chyba w pojedynku z Lubońskim KS. Jesień należała już decydowanie do niego.

Michał został najlepszym strzelcem drużyny, dla SKP zdobył jesienią 14 trafień w lidze, a kolejne 3 dołożył w rozgrywkach pucharowych. Zagrał we wszystkich 18 spotkaniach (16 ligowych + 2 pucharowe). Cztery razy wchodził jednak na boisko z ławki rezerwowych. Właśnie te mecze, w których odczuwał on skutki kontuzji (VICTORIA Ostrzeszów, SPARTA Konin) i nie grał na 100 procent możliwości były najsłabszymi spotkaniami SKP jesienią. To wszystko pokazuje jaki to był ważny gracz dla SKP.

Tymczasem znamy już sparingpartnerów SKP w podczas zimowych przygotowań.

Oficjalna strona klubowa podaje, że seniorzy rozpoczynają sezon już w drugim tygodniu nowego roku.11 stycznia zawodnicy spotkają się na treningu. Przed nimi 8 sparingów, a pierwszy już 26 stycznia, kiedy to zagrają z Mieszko Gniezno. Pozostali rywale w kolejności: Cuiavia Inowrocław, KS Luboń, Warta II Poznań, Górnik Konin, Błękitni Mąkolno, Lubuszanin Trzcianka, Victoria Września. Sparingi będą rozgrywane co weekend, aż do wznowienia rundy wiosennej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *