Czy morderca ze Słupcy trafi za kratki?

5 lutego, 2010

W sierpniu ubiegłego roku na ulicy Matejki w Słupcy doszło do ogromnej tragedii. Pijany Artur M. zabił swoją konkubinę, dźgając ją kilkukrotnie w okolice klatki piersiowej. Całe zdarzenie widział ich 5-letni synek. Mężczyzna zostanie poddany pod obserwację lekarzy psychologów, którzy określą stan psychiczny mordercy.

Biegli lekarze orzekli, że nożownik ze Słupcy może być niepoczytalny. Mimo że od morderstwa minęło ponad pół roku akt oskarżenia nie trafił jeszcze do sądu. Prokuratura Rejonowa w Słupcy zgromadziła już wszystkie dowody w tej sprawie, jednak decyzja biegłych lekarzy sprawia, że mężczyzna jeszcze nie może zostać osądzony.

Obserwacja psychiatryczna może być zastosowana dzięki orzeczeniu sądu. Zdarzenie pamiętają wszyscy mieszkańcy Słupcy. Artur M. 18 sierpnia ubiegłego roku wrócił do domu kompletnie pijany. Po kłótni ze swoją konkubiną chwycił nóż kuchenny i kilkukrotnie ugodził nim kobietę, z którą mieszkał. Całe zdarzenie widział pięcioletni synek pary konkubentów.

Sąsiadka poinformowana przez małego chłopca o zdarzeniu zawiadomiła służby ratunkowe. Pogotowie ratunkowe nie zdołało jednak pomóc konającej kobiecie. Sekcja zwłok 31-letniej kobiety wykazała, że zmarła ona wskutek ciosów zadanych nożem. Policjanci wezwani na miejsce zdarzenia znaleźli nożownika w budynku gospodarczym.

Miał on około 2,5 promila alkoholu we krwi. W trakcie przesłuchań 43-letni Artur M. przyznał się do popełnienia tego nieludzkiego czynu. Z informacji prokuratury wynika, że jeśli sąd postanowi wysłać nożownika na badania psychiatryczne, obserwacja potrwa około miesiąc. Jeśli okaże się, że mężczyzna jest niepoczytalny prokuratura skieruje wniosek o umieszczenie mordercy w placówce zdrowia psychicznego.

Dopóki stamtąd nie wyjdzie prokuratura nie będzie mogła wnieść aktu oskarżenia do sądu.

  1. Nie ma czegoś takiego jak „lekarz psycholog”. Jest po prostu psycholog (nie lekarz) lub lekarz PSYCHIATRA.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *