Czy ten człowiek musiał zginąć?

23 października, 2010

W numerze 40 „Gazety Słupeckiej” opisujecie tragiczny wypadek rowerzysty ze Słupcy, który zginął na drodze K-92 w Łężcu. Na usta ciśnie się pytanie: czy musiało to zdarzenie mieć miejsce, czy ten człowiek musiał zginąć? Chyba wszyscy znają to miejsce, to skrzyżowanie jeszcze bardziej podkreślane śladem historii jako miejsce pamięci.

Wiemy, że właśnie tutaj przebiegała granica zaborów rosyjskiego i pruskiego, wiemy że kawałek dalej znajduje się cmentarz wojenny, na którym spoczywają szczątki wielu tysięcy ludzi z kilku krajów Europy. Słusznie, kilka lat temu, upamiętniono to obeliskiem i opisem historycznym dla potomnych, dla naszej młodzieży szczególnie. Tylko na usta ciśnie się pytanie jak z pięknej drogi rowerowej, tudzież chodnika łączącego Słupcę ze Strzałkowem i dalej z Wólką, przejść na drugą stronę drogi K-92, nie łamiąc przepisów ruchu drogowego.

Czy to tak trudno namalować na tej jezdni pasy oznaczające przejście dla pieszych, ustawiając odpowiednie znaki informujące o tym. Przecież jak nauczyciel pójdzie z młodzieżą szkolną na lekcje historii, aby im pokazać na żywo coś, co miało miejsce w naszej bliskiej okolicy, to praktycznie nie może ich przeprowadzić na drugą stronę drogi bo popełnia wykroczenie drogowe. Obojętnie, z której strony przyjdą, od Słupcy czy od Strzałkowa.

Czy to tak trudno aby samorządy strzałkowski, słupecki i powiatowy wspólnie wystąpiły do właściciela drogi o oznaczenie w tym miejscu przejścia dla pieszych, chyba jest to możliwe. Być może gdyby było przejście ten mężczyzna by nie zginął tragicznie. Sam jestem kierowcą i uważam, że przejście dla pieszych to miejsce szczególne, na które się odpowiednio reaguje.

  1. nie ma to jak napisać coś przed samymi wyborami co panie Heniu? Nawet taka tragedia ale byle się pokazać w gazetce

  2. a to z tego że po wyborach pewnie żaden z tych wszystkich polityków nawet się nie zainteresuje tymi sprawami w których dzisiaj są wytoczone działa

  3. Mam nadzieję, że jest wielu ludzi którzy startują nie dla kasy ale po to aby coś zmienić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *